Başkan açıkladı! CAS'a gidiliyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamada CAS'a başvuru yapma kararı aldıklarını açıkladı.
Başkan açıkladı! CAS'a gidiliyor
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamada CAS'a başvuru yapma kararı aldıklarını açıkladı.

Sarı kırmızılı kulübün UEFA'dan aldığı cezanın ardından CAS hakkının bulunduğunu hatırlatan Özbek, konuyu CAS'a taşıma kararı aldıklarını söyledi. Galatasaray'ın geçmişte yönetim bazında bazı hatalar yaptığını belirten Özbek, detaylı bir denetim yapabilmek için uluslarası bir firma ile anlaşma aşamasında olduklarını söyledi.

"GEÇMİŞ YÖNETİMLERİN YAPTIKLARINI DENETLİYORUZ VE CAS'A GİDİYORUZ"

"Daha önce de geçmişten gelen sorunlarla ilgili derin araştırma yapacağımı söylemiştim. Geçmiş yönetimlerle ilgili yapılanlar konusunda detaylı denetleme yapabilmek için uluslararası bir firma ile anlaşma aşamasına geldik. Bu konuyu detaylı şekilde çözeceğiz. Ceza ile ilgili CAS hakkımız da devam ediyor. Biz de konuyu CAS'a taşıma kararı aldık. Orada daha kuvvetli bir savunma yapacağımızı şimdiden söyleyebilirim"

"FUTBOLDA HARCAMALAR KISILACAK"

Dursun Özbek, Galatasaray'a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası veren UEFA'nın, harcamalara da sınırlama getirdiğini paylaştı.

Gelecek sezon için sporculara yapılacak ödemelerin tamamının 65 milyon avro ile sınırlandırıldığını dile getiren başkan Özbek, "Şu anda mevcut takımımız da bu seviyede. Önceden söz konusu maaşlar 105 milyon avroya kadar çıkmıştı" diye konuştu.

Futbol takımının son dönemdeki durumunun da iyi olmadığına vurgu yapan Özbek, "Bunun bir sürü sebebi var. Mali sebepler bunlardan sadece biri. Biz bu şekilde dahi başarılı olabilmek için mücadele diyoruz. Türkiye Kupası'nı kovalıyoruz. Ligde de olabilecek en iyi sıra için mücadelemizi veriyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞVURU 21 GÜN İÇERİSİNDE

Galatasaray'ın cezasının açıklanmasının ardından sarı kırmızılı kulübün Divan Kurulu Üyesi ve 3. dönem CAS hakimi Türker Arslan Sporcope'a yaptığı açıklamada kararın düşme ihtimali kadar düşmeme ihtimalinin de olduğunu söylemişti. Arslan ayrıca Galatasaray'ın başvuru hakkının 21 gün içerisinde kullanmak zorunda olduğunu yine Sporcope.com'a açıklamıştı.