"Türkiye'nin grubundan..."

Hollanda ve Bayern Münich'te uzun yıllar forma giyen 38 yaşındaki eski futbolcu Van Bommel, FIFA'ya özel röportaj verdi.
Hollanda ve Bayern Münich'te uzun yıllar forma giyen 38 yaşındaki eski futbolcu Van Bommel, FIFA'ya özel röportaj verdi.

Hollanda Milli Takımı'nın 2016 Avrupa Şampiyonası'na katılamaması hakkında konuşan Van Bommel "İzlanda, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye'nin olduğu bir gruptan çıkamamak genç oyunculara sahip olmamıza bağlanamaz. Hollanda şartlar ne olursa olsun her zaman şampiyonalara katılmak zorundadır. Ancak şuan ki kadromuzun önceki yıllar ki kadar güçlü olduğunu söylemek zor" ifadelerini kullandı.

"Real Madrid; Bayern ve Barcelona kadar güçlü değil"

Şampiyonlar Ligi'ni kimin kazanacağını düşündüğü hakkında da soruları da yanıtlayan Van Bommel "Bayern Münih ve Barcelona'nın yolun sonuna kadar gidebileceğini düşünüyorum. Tabi ki Real Madrid ve Atletico da göz ardı edilmemeli. Ancak bu takımlar zor yenilmelerine rağmen Bayern ve Barça kadar güçlü değil." dedi.

"Guardiola, kupayı garanti ediyor"

Van Bommel, eski takımı Bayern Münih teknik diröktörü Pep Guardiola ile ilgili de konuştu. Guardiola'nın inanılmaz harika bir teknik direktör olduğunu vurgulayan Bommel "Jupp Heynckes, Bayern'le 3 kupa kazanmayı başarmıştı. Ancak Guardiola kendi marka futbolunu oynatarak kupa kazanmayı garanti edebilen özel bir isim. Tabi Guardiola'nın her teknik direktörün hayali olacak bir oyuncu kadrosuyla çalıştığı da bir gerçek." sözlerini kullandı.