Başakşehir'den Barcelona'ya para cevabı

Medipol Başakşehir ve Barcelona arasındaki Arda Turan için yapılan transfer pazarlığının bugün son bulması bekleniyor. İşte pazarlıkta yaşananların detayları...
Başakşehir'den Barcelona'ya para cevabı
Başakşehir, devre arasının en şaşaalı transferi olan Arda Turan için saatleri sayıyor... Turuncu lacivertli kulübün başkanı Göksel Gümüşdağ, geçtiğimiz günlerde İspanya'ya çıkarma yapmış ve Barcelona'dan ayrılma kararı alan Arda Turan'a, "Bize gel" demişti.


10 MİLYON EURO İSTEDİLER


Milli futbolcunun olumlu yanıtı sonrası Barça ile yürütülen pazarlıklar da nihayete erdi. Başakşehir'in Arda'yı 1.5 sezon kiralama fikrine ilk etapta sıcak bakmayan Katalan temsilcisi, "10 milyon Euro verin, Arda'nın tapusunu alın" ısrarındaydı.


'SİZİ KURTARIYORUZ'


Başakşehir cephesi, dün şu sözlerle rest çekti: "Sizi vergiler dahil 20 milyon Euro'dan kurtarıyoruz. Üstelik oyuncunun bonservisi sizde kalıyor." Son teklif Barça'nın inadını kırarken, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, kulübün avukatları ve Arda'nın menajeri Ahmet Bulut'la bu sabah İspanya'ya uçacak ve transferi resmileştirecek.


BUGÜN GELMESİ BEKLENİYOR


Arda Turan'ın bu akşam saatlerinde özel uçakla İstanbul'a gelmesi hatta uçaktan Başakşehir forması ile inmesi bekleniyor. Arda'nın menajeri Ahmet Bulut da oyuncusunun Başakşehir'e imza atacağını ilan etti. A Spor'a konuşan Bulut, "Başakşehir'e 'evet' dedik. Barcelona da yarın (bugün) yüzde 99 'evet' diyecek. Küçük pürüzler kaldı" açıklamasını yaptı.
HABER YORUMLARI