"Barcelona'ya gittiğim için pişmanım!"

2008 yılında Arsenal'den Barcelona'ya transfer olan Hleb'ten ilginç bir itiraf geldi.
2008 yılında Arsenal'den Barcelona'ya transfer olan Hleb'ten ilginç bir itiraf geldi.

2008 yılında Arsenal'den Barcelona'ya transer olan Alexander Hleb, ''Yıllar sonra bu kararın bir hata olduğunu gördüm. Barcelona'ya gitmek için Arsenal'den ayrıldığım için pişmanım'' dedi.

Konuyla ilgili Reuters'e konuşan Belaruslu yıldız, ''Londra'dayken formumun zirvesindeydim. Yeteneklerimi tam kapasiteyle sahaya yansıtabiliyordum. Orada çok özel anlar yaşadım. İlk sezonumda Arsenal'le beraber Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkma başarısı gösterdik. Barcelona ile 2009'da bu kupayı almama rağmen Arsenal'deki final serüvenimde daha özel anlarım oldu. Çünkü Barça'da kupa boyunca hiç forma giyemedim'' dedi.

Arsene Wenger ile ilgili de konuşan Hleb, ''Wenger, benim için bir baba gibiydi ve her zaman bana güvenirdi. O dönemde Arsenal'den ayrıldığım için o da üzülmüştü. Her şeye rağmen Barcelona'da büyük bir kulüptü. Çok fazla forma şansı bulamadım ama sonuçta o formayı terletme başarısı gösterdim''.

Barcelona dönemindeki hocası Pep Guardiola hakkında da konuşan Hleb, ''O dönemlerde daha profesyonel davranmalıydım. Guardiola, bana ''Ergenler gibi davranıyorsun'' demişti. O da benim orada olduğum dönemlerde kulübe yeni gelmişti ve henüz çok gençti. Bu yüzden yaşananlara rağmen Guardiola'yı suçlamıyorum fakat Pep yerine Wenger olsaydı, gelip benimle konuşur ve sorunları çözerdi. Benim de hatalarım elbette olmuştur çünkü yaşım gençti ve profesyonel davranmayı Barcelona'da oynarken başaramadım'' ifadelerini kullandı.

Son olarak da eski teknik direktörü Guardiola'nın Manchester City'de başarılı olup olamayacağı sorularına, ''Eğer Barcelona'daki gibi olmayı başarırsa, Manchester City'de de bir takım başarılar kazanabilir.'' diyerek sözlerini noktaladı.

(goal.com)