Aziz Yıldırım'dan gündeme bomba gibi düşecek basın toplantısı

Aziz Yıldırım'dan gündeme bomba gibi düşecek basın toplantısı


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Fenerbahçe'nin gündemi ile ilgili yine büyük ses getirecek ifadeler kullandı.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından notlar şu şekilde:

- Neden konuşmuyorsunuz diye soruyorlar. Türkiye'nin sorunları var. Birincisi terör sorunu, ikincisi paralel konusu. Bugün yine gözaltılar olmuş. Batıya kadar yayılan terör sorunu olması kaygı verici.

- Açıyorlar viskileri, bazı insanlara aptalca gelen şeyleri konuşmaya çalışıyorlar. Konuşup ceplerine paraları indiriyorlar.

"LİGTV TEKNİK DİREKTÖR PAZARLAMA YERİ OLMUŞ"

- Başka türlü açıklamalar için yapacaktım. Galatasaray kulübü büyük camiadır. Beşiktaş maçı öncesinde yine konuşmalar olacak. Bunlarla uğraşmayı bırakmalıyız. Biz yenilelim derler mi hiç? Osmanlıspor bize karşı iyi oynadı. Beşiktaş'a karşı da iyi oynayabilirler. Çıkarlar oynarlar. Biz Osmanlıspor'a Konya'ya puan kaybettik Galatasaray'a da kaybettik. Beşiktaş bunlarla oynamadı henüz. Beşiktaş bunlara puan kaybederlerse bizi eleştirenler ne yapacak?

- Ersun Yanal diye bağırıyorlar. LigTV sanki pazarlama yeri. Şansal Büyüka yanlış yapıyor. LigTV kulüplerle ortaktır. Yayınların kulüplere nasıl daha fazla katkı verebilecek yer olmalıdır bununla uğraşmalılar. Teknik direktörler oralarda pazarlanıyor.

- Halis Özkahya hem küme düşmeyi, hem de şampiyonluğu etkiliyor. Ortada herşey...

- Paralel yapının da terör kadar önemli bir sorun olduğunu düşünüyorum. Biz iki konuda da üzerimize ne düşerse yaparız.

"ŞAMPİYONLUK SON HAFTA BELLİ OLUR"

- Hocanın mukavelesi var. Sezon sonunda konuşuruz.

- Terraneo'nun durumunu sezon sonu gelince anlatırız.

- Daha 5 maçımız var performansımızı değerlendiririz. Kimseden çekinmem, basından hiç çekinmem.

- Bazen ahlak sınırını aşan yorumlar duyuyoruz. Bunlarla ilgili konuşacağız.

- Barcelona 9 puan öndeydi. Real Madrid gitti orada yendi. Dün de yenildi Barcelona. Şimdi puanları eşit. Herşey olabilir. Bizim de şampiyon olamamamız için bir neden yok. Biz böyle görüyoruz. Biz ümitliyiz. Ümidimizi kesmedik. Son maçta bana göre şampiyonluk belli olacaktır.

"SİYASİ RANT VAR"
- Dün Ersun Yanal diye bağırdılar. Öyle bağırmalarının sonuçlarını dün gördük. GFB grubu biz bağırmadık diyor. Ünifeb diyor biz bağırmadık diye. Kim bağırdı. Gayipten sesler geldi o zaman. Dışarıdan organize edenler var. Bir dahaki seneye onlara kombine vermek için söz verenler var. Aleyhtarlık yapmak üzere organize olmuş kişiler var.

- Ben 1 yıldır tribünlere karışmadım. Takım ve kulübe sahip çıkmak için mücadele edecek herkes. Siyasi rant ve maddi rant var bu işin içinde.

- Alkol almış kişilerin stada girememesi için elimden ne geliyorsa yapacağım. Bana istediğiniz kadar bağırın, küfür etmemek kaydıyla bana istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ben 18 yıldır alışkınım.

"BEN OLDUĞUM SÜRECE ERSUN YANAL..."

- Ersun Yanal ben olduğum sürece bu kulübe giremez. Ben bunu söylüyorum. Ayrıldıktan sonra da hiç görüşmedim kendisiyle.

- Fenerbahçe yönetimine, Fenerbahçe takımına bağıramazlar. Yönetim ne yapmış? Herkesi transfer etmiş. Amatör branşlarda final four'a çıkmış. Şampiyon olsalar ne olur olmasalar ne olur. Bizi gururlandırdılar. Şampiyonluk bu kadar önemli mi. Galatasaray Beşiktaş 14'er sene şampiyon olamadı. 2 sene önce bizdik şampiyon.

- Takımımız tam yükselişe geçerken otobüs kurşunlandı. Terör var. Olay hala ortaya çıkarılmadı. Oyuncular travmasını hala yaşıyor. Hala oynayanlar hissediyorlar bunu. Bir yerde bomba atıldı dendiği zaman hala o olayı hatırlıyor etkileniyor futbolcular.

- Bu sene Galatasaray maçına 2 saat kala seyircisiz oynanacak dediler. Hata yaparsınız dedim. Erteleyin seyircili oynansın dedim. Eğer seyircisiz olsaydı terör belasına teslim olacaktık. Futbolcuların terörden dolayı futbollarının etkilendiğini biliyorum.

"ERSUN  YANAL'I BİZ GÖNDERDİK"

- Ersun Yanal'ı ben getirdim. Antrenör yaptık, getirdik. Fenerbahçe'den ben ayrıldım diyor. Yav seni biz gönderdik. Seni biz gönderdik. Oradan bilgisayarlarla birşey yapmakla olmuyor.

- Şuanda 64 puanımız var. Kötü denen sezonda Fenerbahçe sezonu 75 puanda kapattı. Diğerlerinin puanları 54'lerde. İkisi de kötü bir sezon geçirdiler. İlk devre biterken Karabük'e gidiyoruz. 4-5 gol olacakken tenkit yiyoruz.

- Fenerbahçeliyim diyorsa Trabzon'a gitmeyecekti. Galatasaray ile fölrt etmeyecekti. Ben burada olmadan da görüşülürse onu da engellemek için herşeyi yaparım. Bu sesleri yükseltenler bir tezgahın parçası. Siyah bir Mercedes geliyor, arabayı araştırıyoruz. Ersun Yanal lehine bağırın diyorlar. Hepsini tespit edeceğiz.

"YAV SEN BAŞKAN FALAN OLAMAZSIN"

- Ethem Sancak'a soruyorum. Sen paralele karşı mısın değil misin? Her akşam spor programının başında bize sallıyorsun. Okuma yazma bilmeyen adamlar televizyonda o gitsin, bu gelsin diye konuşuyor. Aklı selim insanlar yok mu bu camialarda. O programlara çıkan yöneticilere de sesleniyorum. Koskoca Galatasaray camiasını asıp kesiyorlar. Sen kimsin? Paralelcilerin en iyi arkadaşlarısınız siz.

- Van Persie diye diye ona bağırttınız. Nani'ye Diego'ya aynı şekilde. Bu oyuncuları hiç Türkiye'de izlemiş miydiniz? Kötüler ama kötü oynamaya da hakları yok mu? Mario Gomez'i aldı Beşiktaş iyi oynadı helal olsun. Bu kötülüğü bırakmamız lazım.

- Birisi var 15 senedir başkan adayı. Yav sen başkan falan olamazsın bu kulübe. Sen hakkın olmayan paraları alacaksın. Sonra başkan olmaya çalışacaksın. Böyle bir şey yok.

- Masanın altından çekiyorlar viskiyi başlıyorlar konuşmaya. Şimdi Rasim Ozan Kütahyalı dün bir yorum yapmış. Bu kadar gerizekalı olunmaz...

- Paralel yapının 2004'ten beri Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım ile uğraştığının belgeleri var. Yakında onları da öğrenirsiniz.

- TFF'nin yayın hakkını alacak olan yayıncı kuruluşun Kulüpler Birliği ile bir araya gelmesi lazım. Süper Lig A.Ş'yi kurmak istiyorlar. Kanunla kurulmaması lazım. Böyle olursa şuanki aksaklıklar devam eder.

- Sow ile ilgili tezahürat yapıyorlar. Biz göndermedik ki onu. 17 milyon euro sözleşmesinde vardı. Bize de yazmadılar. TFF'ye yazdılar ödediklerini gördük bonservisini gönderdik. Ama hala bağırıyorlar. Böyle bağıranlar bir daha böyle yıldızları göremez. Stada sokmam onları, söylüyorum.

- Caner ile ilgili yönetim toplandığında konuşacak. Bana 1-2 gün müsade edin demiş bizimkiler. Durumu yakında belli olur.

"BASKETBOLDA NEDEN YUHALANMIYORUZ, ÇÜNKÜ..."

- Ülker'le yapıp bir noktaya geldik evet. Tüm camiaya yaptıkları katkılar için çok teşekkür ediyorum. Murat Ülker'den Allah razı olsun. Murat Ülker iyi bir işadamı ve Fenerbahçelidir. Ülkeye faydalı olacak işlerin peşindeki insanlardır. Hepsinin Türk sporu için yapılmasını söyledik.

- Basket takımının kötü günleri de oldu. Basketbolda şampiyonluk olmamasına rağmen kaos olmamasının nedeni GFB'den kimsenin maça gitmemesi. Unifb'den 50 kişi anca gidiyor. Nani Van Persie çıkıyor sahaya yuhluyorlar. Biz onları getirmek için ne kadar uğraştık biliyor musunuz? Kendisine ayrı kulübe ayrı para göndermeye çalıştık.

- Biz neden kafasında tilki gezen insanlarız. Van Persie hocasına sarıldıysa neden sarıldı diye sorulur mu? İnsan o anda ağlayabilir herşey yapabilir. İçeride bir şey konuştular, gol olunca sarıldılar. Neden sarıldılar diye yaygara çıkıyor. Biz hepimiz mutluyuz. Bir şey oldu mu otururuz konuşuruz.

VOLKAN DEMİREL MİLLİ TAKIM DEĞERLENDİRMESİ

- Van Persie konusunda evet biz kazıklandık! Daha neler... Yahu, madem ücretsiz gelebilecekti neden almadınız? Ben de şunu söyleyeyim, onların da oyuncusunun öyle bir durumu var şuanda. İyi araştırın.

- 18 senelik başkanlık içinde neler gördüm. Oyuncu ile muhattap olup da sen kralsın bilmemne deyip de arkasından iş çevrilmez. Volkan Demirel kendisine küfür edildiği gün ben yemekteydim. Küfür olduğu için stadı terketmiş. Hasan Çetinkaya'yı aradım, kaptan Emre'yi aradım. Fatih Terim arabasını vermiş. Sonra ceza almaması için dönmesini sağladık. Sen iyi kaleci değilsin deyin gitmesin. Türk Milli Takımı kötü giderse faturası kimseye çıkmayacak. Genç çocuktur de geç. Özür dile alalım de birşey de gitsin.

"SÖZLEŞMESİ BİTENLER İSTEDİKLERİYLE GÖRÜŞEBİLİR"

- İsteyen istediği yere gider. Bu para yükseltmeler yeni sezonda olmayacak. Kulüpler bütçelerini yeniden düzenlemeleri lazım FFP yüzünden. Ben ayrıldıktan sonra sıkıntı çekilmemesi için parayı saçmıyorum. Türkiye'de kazandıkları paraları hiçbir yerde kazanamazlar. Yabancılar da burada çok iyi kazandıkları için geliyorlar. Sözleşme yenilemeleri için Trabzonspor maçından sonra oturacağız konuşacağız. Anlaştıklarımızla konuşacağız. Beşiktaş istiyormuş vs. Geçmişte gitmedi mi, gelmedi mi? Tümer Beşiktaş'ın kaptanı değil miydi? Fenerbahçe'ye geldi. Bunlar profesyoneller. Profesyonelce davranmak da hakları.

"TERRANEO'YU ALDIM ATTIM, NE VAR?"

- Terraneo'yu aldım attım ne var? Sportif Direktör'de daha sonra tekrar denenebilir.

- Aykut Kocaman da benim dönemimde gelemez. Ama benden sonra gelebilir. Beni ilgilendirmez

"Ahmet Çakar ben şöyle sorarım böyle sorarım diyor. Sorun işte ne diyorsanız deyin. Ne isterseniz sorun."

- Gebze'de 250 dönüm. Kayseri, Edirne, Konya'dan arazi alıyoruz. Eskişehir'de de alıyoruz. Düzce'de aldık. Toplamda 450 dönüme yakın kulübe arazı kazandırmış oluyoruz. Bunu 1000'e tamamlarsak 10-20 sene sonra çok önemli değerler olarak kulübe bu mallar girecektir.

- İsmail Kartal'a ben kötü davranmadım. Aziz Yıldırım olmasaydı İsmail Kartal Fenerbahçe'ye antrenör olabilir miydi? Ona gel seni Avrupa'ya gönderelim eğitim al dedik. Yok ben dinleneceğim dedi. Turan Sofuoğlu, Rıdvan, Oğuz, Aykut, İsmail... 5 Fenerbahçe'nin evladını kulübe hoca yaptım. Kim yapar başka?

- Herkes bu ülke için birşey yapsın. Paralelle savaşsın...
HABER YORUMLARI