Aziz Yıldırım derbi tarihini açıkladı

Aziz Yıldırım derbi tarihini açıkladı

Sporcope - İstanbul Valiliği tarafından güvenlik sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin yankıları sürüyor.

Şampiyonluk yolunda kritik öneme sahip derbinin oynanacağı tarih henüz resmi olarak netlik kazanmazken, sosyal medyaya düşen bir görüntü adeta gündemi değiştirdi.

Derbinin ertelenme kararının ardından Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde canlı yayın yapan FB TV ekranlarına Başkan Aziz Yıldırım ile Vitor Pereira arasında geçen bir diyalog yansıdı. Sosyal medyada kısa süre içerisinde paylaşım rekoru kıran görüntülerde; Aziz Yıldırım'ın Vitor Pereira'ya derbinin oynanacağı yeni tarihe ilişkin "Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra..." dediği öne sürüldü.

Aziz Yıldırım'ın bahsi geçen sözlerinin ardından FB TV kameramanının hızla olay yerinden uzaklaşması ise dikkat çeken bir başka detay oldu. Öte yandan aynı karede İdari Menajer Hasan Çetinkaya'nın da kameramanı uzaklaştırmaya çalışması gözlerden kaçmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Galatasaray - Fenerbahçe maçının tarihiyle ilgili kararını bir kaç gün içinde yayınlaması bekleniyor.

*Galatasaray - Beşiktaş karşılaşması, Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında 8 Mayıs tarihinde oynanacak.