"5 puan kaybettik"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Başakşehir karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Başakşehir karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Güneş, "Maça kazanmak için çıktık. Ama oyun başından sonuna kadar pozisyon üstünlüğümüz skora yansımadı. Verilmeyen çok faul vardı. 2-0'dan sonra yine pozisyonlarımız vardı. Böyle bir takıma karşı elinden gelen bütün gücünü kullanan bir takıma 2 gol attık" dedi.

Oyuncuları yine de tebrik ettiğini belirten tecrübeli hoca, "Hatamız, az verdiğimiz pozisyonda beklenmeyen goller yemekti. Zaman zaman rakip iyi oynar, hakem hata yapar. Ama önemli olan bizim ne yaptığımız. Oyuncularımı yine de tebrik ettim" ifadelerini kullandı.

Başakşehir'in de iyi mücadele ettiğini söyleyen Güneş, "Biz bu maçı kazanmış olarak görüyoruz. Bu oyun anlayışını daha çok geliştirmemiz gerekiyor. Rakip zaman geçiriyorsa buna karşı bir tedbir yapman almalıyız. Umarım kimseyi rahatsız etmedik oyunumuzla. Ben üzüldüğümüzü düşünüyorum. Rakip de bir savaş verdi. Diğer maçlarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Maçın hakemini eleştiren Güneş, "Aynı hakemle biz 5 puan kaybettik. Mehmet Batdal'ı Abdullah Avcı ve oyuncular aldı kenara. Bunlar futbolun içinde var, bunlara da hazır olmamız gerekiyor" yorumunda bulundu.