Aykut Kocaman: "Saçma sapan şeyler"

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Lig Radyo'da katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.
Aykut Kocaman:
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Lig Radyo'da katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Takımının başarısını değerlendiren Kocaman, "Bir takım şeyler ortaya çıktı. Tabii bu futbolcuların içinde olan bir şeydi ve bir süre sonra ortaya çıktı. Bu başarı güzel bir şey tabii ama nereye kadar taşınabilir, gelecekte daha ne kadar üstüne koyabiliriz bunu düşünüyorum artık. Geçen sezonki Kayseri Erciyesspor maçında ilk 33 dakikada 3-0 gerideydik. O maçtan sonra köklü bir değişim yaşadık. Oynayan değil rakibin oyununu bozan bir futbola doğru yöneldik. Türkiye'deki esas futbola dönmek zorunda kaldık. Her sporda olduğu gibi savunmadan inşaa etmek daha mantıklı gözüküyor. Ancak tabii ki de sadece savunmayla da olmuyor." ifadelerini kullandı.

"Toplum bu tarz konuşmaları seviyor"

Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup ettikleri maçın öncesinde yaşanan tartışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, "Bu konuşmaların içinde olmak bile çok sıkıntı verici. Toplum bu tarz konuşmaları seviyor ama biz toplum seviyor diye üzerimizden atmayalım. Ancak bu tarz konuşmalar benim için saçma sapan şeyler. Elbette futbol anlayışını değiştiren faktörler var ama biz son maça kadar ciddiyetimizi korumaya çalışacağız. Öncelikli hedefimiz artık bulunduğumuz pozisyonu korumak. Medipol Başakşehir'in beraberliğinden sonra yerimizi sağlamlaştırdığımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Son olarak Fenerbahçe maçından önce Fenerbahçeli oyuncuları analiz ettiniz mi sorusunu da yanıtlayan Aykut Kocaman, "Fenerbahçe maçından önce rakibin üzerine düşünerek sahaya çıkmadık. İlk etapta Rakibin zaafları üzerine değil neler yapabiliriz diye düşündük. Tabii düşündüklerimiz rakibin zaaflarla örtüştüyse bu iyi bir şeydir. İlk etapta biz ne yapabiliriz diye düşündük sonra tabii ki rakibi analiz ettik." açıklamasında bulundu.