"Aslanlar gibi mücadele ettik"

Fenerbahçeli Alper Potuk, Kasımpaşa'yı mağlup ettikleri karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçeli Alper Potuk, Kasımpaşa'yı mağlup ettikleri karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Alper Potuk, "Geçen hafta kendimize yakışmayan bir sonuç aldık. Hafta içimizde konuştuk ve daha çok çalışarak bugün çıktık aslanlar gibi mücadele ettik. Üç puanı almayı başardık. Çok maçımız var ve tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Önlerinde Lokomotiv Moskova, Bursaspor ve Beşiktaş maçlarının olduğunu söyleyen Potuk zor bir sürecin kendilerini beklediğini ifade ederek tüm maçları kazanmak istediklerini söyledi. En çok hangi mevkiide oynamak istediği sorulan Alper, "Orta saha, sağ ya da sol benim için değişen bir şey yok. Hocamız nerede bana oyna derse onu yapmaya çalışıyorum. Fenerbahçe forması giyiyorsanız nerede oynadığınız çok da önemli değil" sözlerini kullandı.

Beşiktaş'ın eksik maçları olmasının kendilerini etkilemediğini söyleyen genç oyuncu, önde olan tarafın kendileri olduğunu ve tüm maçları kazanarak ilerlemek istediklerini söyledi.

Son olarak Lokomotiv Moskova maçı ile ilgili de konuşan Alper, "İlk maçta içerideyiz. Gol yemeden avantajlı skor elde etmeye çalışacağız. Rövanşa da ona göre hazırlanırız. Bizim işimiz spor. Siyasi taraf bizi ilgilendirmez. Elimizden geleni yaparak ülkemize puanlar kazandırmak istiyoruz" diyerek açıklamalarını tamamladı.