Arsenal'den Beşiktaşlı yıldız için bitmeyen ısrar

Sezon başında Kartal'ın istediği 20 milyon Euro'yu çok bulan Arsenal, Oğuzhan'dan umudunu henüz kesmedi. Genç yıldızı Benfica maçında scout ekibine izleten menajer Arsene Wenger'in, eski oyuncu için devre arasında yeniden harekete geçeceği öğrenildi.
Arsenal'den Beşiktaşlı yıldız için bitmeyen ısrar
Sezon başında Kartal'ın istediği 20 milyon Euro'yu çok bulan Arsenal, Oğuzhan'dan umudunu henüz kesmedi. Genç yıldızı Benfica maçında scout ekibine izleten menajer Arsene Wenger'in, eski oyuncu için devre arasında yeniden harekete geçeceği öğrenildi.Benfica maçına izleme ekibi yollayan menacer Arsene Wenger'in İngiliz devi Arsenal'in alt yapısında yetiştikten sonra 473 bin Euro karşılığında Beşiktaş'ın yolunu tutan Oğuzhan Özyakup, ortaya koyduğu mükemmel performansla eski kulübünün iştahını kabartmaya devam ediyor.

Sezon başında Arsene Wenger'in ısrarları doğrultusunda Siyah-Beyazlılar'ın kapısını çalan İngiliz yetkililer, Kartal'ın ‘20 milyon Euro'yu verirseniz Oğuzhan sizin' cevabıyla görüşmeleri askıya almıştı. Premier Lig'in ilk haftasından itibaren hücum ağırlıklı orta sahaları Ramsey ve Cazorla'ya alternatif üretmekte zorlanan Wenger'in Oğuzhan'dan vazgeçmediği ortaya çıktı.

45 dakikada harikalara imza attı

Beşiktaş'ın Benfica ile Portekiz'de oynadığı Şampiyonlar Ligi grup mücadelesine yardımcılarından birini gönderen Fransız menacerin, Oğuzhan Özyakup ve Benfica'nın 19 yaşındaki golcüsü Gonçalo Guedes hakkında ayrıntılı rapor istediği belirtildi.

Mücadelenin ilk yarısında şanssız bir sakatlık yaşayan ve son 45 dakikada yerini Talisca'ya bırakmak zorunda kalan 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, buna rağmen 24 pasın 23'ünde isabet tutturarak devrenin en iyilerinden olmayı başardı.

Oğuzhan için devre arası transfer döneminde Beşiktaş'la yeniden temasa geçebileceği öğrenilen Londra temsilcisinin, 20 milyon Euro'luk bonservis bedelinini ödeyerek bombayı patlatabileceği belirtildi.

Fanatik