Arda Turan'a dev destek! Dönüş sinyali mi?

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan ile Fatih Terim arasında yaşanan 'Milli Kriz'i yorumladı.
Arda Turan'a dev destek! Dönüş sinyali mi?
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan ile Fatih Terim arasında yaşanan 'Milli Kriz'i yorumladı.Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan ile Fatih Terim arasında yaşanan 'Milli Kriz'i değerlendirdi. Bu konunun tatlıya bağlanmasının hem iki taraf için hem de Türk futbolu adına önemli olduğunu belirten Başkan Gümüşdağ, bu tartışmaların kimseye yararı olmadığını söyledi.

Gümüşdağ, işin tatlıya bağlanması halinde, gündemin değişeceğini hatırlatıp, şu mesajları verdi:

"Fatih Hoca benim çok eski dostum, arkadaşım. Mutlak gördüğü sebepler vardır. Hatalar da olabilir. Ama bugün 'Arda' dediğiniz zaman, o da yurt dışında elçiliğimizi yapan önemli biri. Fatih Hoca nasıl Milan'da bizi gururlandırdıysa, bugün de o misyonu Arda üstlenmiş durumda. Dolayısıyla ben inanıyorum ki Fatih Hoca tekrar bunu değerlendirecektir.

TERİM'LE BUNU KONUŞMADIM

Bu benim kişisel görüşüm. Fatih Terim'le bu konuda hiç konuşmadım ve düşüncesini bilmiyorum. Arda'nın önemli bir yetenek olduğumu düşünüyorum. Hata yapmış olsa da bunları telafi edebilirler.

KOLAY YETİŞMİYOR

Hocanın gördüğü lüzum vardır belki ama buna rağmen değerlendirilmeli. Arda Turan gibi yetenekler kolay kolay yetişmiyor. İkisi de hatalar, yanlış anlamalar varsa, onu kendi içinde çözebilecek tecrübe ve olgunluğa sahip insanlar. Hoca ile baş başa verip bunu değerlendirir ve çözüm bulurlar."

Akşam