"Arda Turan beklentileri karşılayamıyor"

İspanya'nın ünlü spor gazetelerinden Sport, Barcelona'nın milli yıldızı Arda Turan'ın bugüne kadar gösterdiği performansın yetersiz olduğunu savunan bir haber yayınladı.
İspanya'nın ünlü spor gazetelerinden Sport, Barcelona'nın milli yıldızı Arda Turan'ın bugüne kadar gösterdiği performansın yetersiz olduğunu savunan bir haber yayınladı.

Arda Turan'ın fiziksel açıdan bir türlü Barcelona seviyesine gelemediğini ve disiplinsiz bir performans sergilediğini belirten Sport'un, milli oyuncu hakkındaki haberi şu şekilde;

"Geçtiğimiz yaz transfer döneminde Barcelona'ya transfer olan Arda Turan'ın, 3 aylık Barcelona performansı bir türlü yeterli düzeye gelemedi. Oyuncunun performansı bekleneni bir türlü veremiyor ve artık çözülemeyen bir yapboza dönüştü.

Barcelona'nın bonservisine 34 milyon euro ödediği Türk yıldız, Atletico Madrid'deki performansını mumla aratıyor ve forma giydiği maçlarda devamlılığı sağlayıp kendini oyunda tutamıyor. Arda Turan, ideal pozisyonunun orta saha mı kanat mı olduğu konusundaki şüpheleri akıllardan gideremedi.

Fiziksel açıdan çöküntüye uğrattı

Barcelona ile Real Madrid arasında oynanan El Clasico maçının 74. dakikasında Ivan Rakitic'in yerine oyuna dahil olan Arda Turan, Barcelona'nın fiziksel açıdan çökmesine neden oldu. Türk yıldız, Barcelona kalesine orta sahadan yapılan ataklarda bir türlü araya giremedi ve Cristiano Ronaldo Barcelona'ya cezayı kesti.

El Clasico'da da açıkça görüldü ki, Arda fiziksel açıdan kendisinden beklenenleri bir türlü veremiyor. Geçirdiği kas sakatlığı onun devamlılığını sekteye uğrattı ve fiziksel açıdan takım arkadaşlarının seviyesine bir türlü gelemedi.

Takım arkadaşlarıyla ilişkisi iyi ama...

Barcelona'nın cezasının sona ermesinin 4'ü Cope del Rey, 1'i Şampiyonlar Ligi olmak üzere 13 maçta forma giyen Ardai sadece 2 gol kaydedebildi ve 4 adet sarı kart görerek takımını yalnız bırakma riskiyle karşı karşıya bıraktı.

Arda Turan'ın takıma geldiğinden bu yana en dikkat çeken yanı ise takım arkadaşlarıyla olan iyi ilişkileri. Basının da büyük ilgi gösterdiği Arda Turan, her ne kadar takım arkadaşlarıyla soyunma odasında çok iyi anlaşıyor gibi gözükse de, yeterli düzeyde İspanyolca bilmesine rağmen sahada bir türlü aynı ilişkiyi gösteremiyor. Türk yıldızın bir an önce idolüm dediği Andres Iniesta ve Lionel Messi gibi yıldızlarla oynama fırsatına sahip olduğunun farkına varması gerekiyor."

Ekran Alıntısı