"Arda ile gurur duyuyorum"

Barcelona'nın FIFA tarafından aldığı ceza bitti ve Arda bugün 7 numaralı formasıyla Camp Nou'ya çıkacak.
Barcelona'nın FIFA tarafından aldığı ceza bitti ve Arda bugün 7 numaralı formasıyla Camp Nou'ya çıkacak.

Milli yıldızımız Arda Turan'ın futbolunu geliştirmesinde büyük pay sahibi olan Fatih Terim, Arda hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Gurur duyuyorum"
Fatih Terim, "Birden fazla kimliğimle büyük bir heyecan ve gurur duyuyorum. Arda evladım gibidir, onu kendi çocuklarımdan ayırmam. Türkiye Futbol Direktörü olarak; Arda'nın dünyanın en büyük kulüplerinden birinde forma giyiyor olmasından dolayı mutluyum ve gururluyum. Bir Türk vatandaşı olarak da bu topraklardan yetişen bir gencin başarısının gençlere örnek olacağına inanıyorum. Arda'yı, A takımla antrenmanlara aldığım ilk günden bugüne çok şey paylaştık. Hedeflediği yolda basamakları birer birer çıkarken hep yanında olduk." dedi.

"Türk futbolu açısından önemli"
Milli takım teknik direktörü Fatih Terim, "Atletico Madrid'deki performansıyla İspanya gibi zorlu bir ligde kendini kabul ettirdi. Şimdi Messi ile aynı takımda oynayacak. Messi benim için dünyanın bir numaralı futbolcusudur. İki ve üç numaraya kimseyi koymam. Arda'nın en tepede Barcelona'da forma giymesi Türk futbolu açısından önemli. Arda'nın 11'de forma giymesi, kaç puanlık oynadığından daha mühim olan Barcelona kulübü çatısı altında olması ve o havayı solumasıdır" diyerek sözlerini noktaladı.
Kaynak: Sabah