Arda Turan: "Geldiğim ilk gün..."

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Barcelona'nın Türk yıldızı Arda Turan, Arsenal maçı öncesinde İspanyol basınına özel bir röportaj verdi.
Arda Turan:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Barcelona'nın Türk yıldızı Arda Turan, Arsenal maçı öncesinde İspanyol basınına özel bir röportaj verdi.

Arsene Wenger ve öğrencilerine saygı duyduklarını belirten milli oyuncu, takım halinde turu geçmeye odaklandıklarını ve Londra'dan avantajlı bir skorla dönebilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Arda Turan ayrıca, hayalinin Şampiyonlar Ligi'nin kazanmak olduğunu ve bunun için Katalan devinde olduğunu belirtti.

Öte yandan Katalan ekibinin oynadığı futbolu satranca benzeten milli yıldız, "Dışarıdan izlerken adeta satranç gibi gözüküyor. Takımdaki herkesin ve her mevkiinin bir görevi, misyonu var. Barcelona'nın oynadığı futbol hiç kolay değil. Tıpkı santranç gibi" ifadelerini kullandı.

Arda ayrıca, Barcelona'daki ilk gününe ilişkin olarak "İlk gün çok gergindim ama gün geçtikçe alıştım ve takıma ayak uydurdum. İlk geldiğimde Suarez, Messi ile şakalaşıyordu" şeklinde konuştu.

Arda Turan'ın röportajından öne çıkan satırlar şu şekilde;

"RAKİPSİZ DEĞİLİZ"

"Hala başarmak istediklerimiz, hedeflerimiz var. Geçen yıl kazanılan kupaların ardından insanlar rakipsiz olduğumuzu düşünebilirler. Ancak bu doğru değil. Ligde birçok rakibimiz var ve Şampiyonlar Ligi de başlı başına zorlu bir turnuva"

"FUTBOLU DAHA EĞLENCELİ HALE GETİRMEK İSTİYORLAR"

"Messi, Suarez ve Neymar üçlüsü çok iyi. Hatta en iyiler diyebilirim. Ama burada önemli olan detay, her birinin bireysel anlamda da etkileyici olması. Messi, Suarez ve Neymar üçlüsü futbolu daha eğlenceli hale getirmek için uğraşıyorlar. Celta Vigo maçında kullandıkları penaltı da bunun bir göstergesi. Bunu takım için yapmadılar, futbol için yaptılar. Bu oyunu daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyorlar"