Ante Cacic: "İntikam için değil 3 puan için oynayacağız"

Fransa'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na 10 günden az bir zaman kala turnuvada boy gösterecek 24 takım yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor.
Ante Cacic:
Fransa'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na 10 günden az bir zaman kala turnuvada boy gösterecek 24 takım yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor.

D Grubu'nda yer alan A Milli Takımımız, 12 Haziran'da EURO 2008'de çeyrek finalde saf dışı bıraktığı Hırvatistan ile ilk maçına çıkacak.

Hırvatistan Teknik Direktörü Ante Cacic, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan beklentilerini, kadro durumlarını ve Ay-Yıldızlı ekibimizle oynayacakları maç öncesi açıklamalar yaptı.

"İntikam için değil, 3 puan için sahada olacağız"

Türkiye ile oynayacakları grubun ilk maçı ile ilgili düşüncelerinden bahseden Cacic, "Gerçekten zor bir grupta olduğumuzun farkındayız. Her ne olursa olsun, bu gruptan çıkacağımıza olan inancım tam. Grupta her takımın şansı var. Her puan altın değerinde. Türkiye güçlü bir takım. Başında da kurt teknik adam Fatih Terim var. 2008'de olanları hatırlıyoruz ama biz intikam için değil, 3 puan için sahada olacağız" diye konuştu.

‘Hiç pes etmiyorsunuz'

RIJEKA 22.09.2012 RIJEKA () - DINAMO (ANTE ÈAÈIÆ) FOTO RONI BRMALJ

Ay-Yıldızlı ekibimizin potansiyelinden de bahseden 62 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı, "Arda Turan çok deneyimli, çok yetenekli bir futbolcu, bir lider. Ancak kadronuzda birbirinden yetenekli genç yıldızlarınız da var; Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan ve Cenk gibi. Hiç pes etmiyorsunuz. Onun için zor bir maç olacak ilk mücadele. Bu maçı kazanan gruptan çıkmak adına büyük avantaj elde edecek" sözlerini sarfetti. Gruptaki şanslarını da değinen Cacic, "Gerçekten zor bir grupta olduğumuzun farkındayız. Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve İspanya çok kaliteli ekipler. Kesinlikle grupta oynayacağımız her karşılaşma, son ana kadar büyük bir mücadeleye sahne olacak ve sonunda gruptan çıkacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

(Fanatik)