"Anderson'u keşke satsaydık"

SPORCOPE DIŞ HABERLER – 18 Şubat'ta Türk Telekom Arena'da Galatasaray ile UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçına çıkmaya hazırlanan Lazio'da Felipe Anderson pişmanlığı yaşanıyor.
SPORCOPE DIŞ HABERLER – 18 Şubat'ta Türk Telekom Arena'da Galatasaray ile UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçına çıkmaya hazırlanan Lazio'da Felipe Anderson pişmanlığı yaşanıyor.

Lazio sportif direktörü Igli Tare, kulübün Felipe Anderson'un Manchester United'a transferine izin vermeyerek hata yapmış olabileceğini açıkladı. Serie A ekibi, geçtiğimiz sezon ligi üçüncü sırada bitirdikten sonra Brezilyalı oyuncusunu satmayarak daha güçlü bir ekip oluşturmaya karar vermişti. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve takım şu anda üçüncü sıradaki Fiorentina'nın 13 puan gerisinde yedinci sırada kaldı.

"Ekonomik gerçekleri de düşünmeliyiz"

Tare, takımın değerli oyuncularını satma yoluna gitmedikleri için pişman olduğunu, bunu yapmış olsalardı belki şimdiki durumlarından daha iyi bir konumda olabileceklerini belirtti.

Corriere dello Sport'a konuşan Arnavut yönetici, "Bir karar alırken hem ekonomik hem de sportif gerçekleri göz önüne almak zorundayız" sözleriyle ekonomik gerçekleri ikinci plana atmanın yanlış olacağını belirtti.

"Juventus, Napoli de oyuncu satıyor"

Lazio'da bir dönem futbol da oynayan Tare, kulübün diğer Serie A kulüplerini örnek alarak böyle önemli transfer tekliflerini avantaja çevirmesi gerektiğini düşünüyor. 42 yaşındaki sportif direktör "Juventus, Roma, Inter, Napoli… Hepsi iyi bir transfer teklifi geldiğinde oyuncularını satma yoluna gitti. Bu takımlar bize de örnek olabilir. Bir oyuncuyu iyi bir paraya satıp, o parayla kadroyu güçlendirmeyi anlayabiliyorum. Belki de biz kimseyi satmamakla hata ettik" sözleriyle transfer planında hata yaptıklarını düşündüğünü söyledi.

"Başarılı kadroyu bozmamak istedik"

Manchester United'ı neden reddettiklerini de açıklayan Tare, "Ancak Felipe Anderson için 50 milyon euro'yu kabul etmememizin sebebi, birlikte iyi bir sezon geçiren bu oyuncu grubunu bozmadan devam etmekti. Bir de Şampiyonlar Ligi faktörü var. Eğer Devler Ligi'ne kalırsanız, oyuncularınız normalden daha çok ediyor" dedi.

Sezon başında Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Bayer Leverkusen ile eşleşen Lazio, ilk maçı 1-0 kazansa da ikinci maçı Almanya'da 3-0 kaybederek Devler Ligi biletini alamamıştı.