Amatör ligde skandal maç

Amatör ligde skandal maç


SPORCOPE - İstanbul'da grup maçları sona eren 1. amatör futbol liginde ilginç bir görüntü ortaya çıktı. 1. Amatör Lig 11. grupta iki Fatih takımı; Siirt İstanbul Yavuz Selim ile Yavuz Sultan Selim takımları arasında oynanan maçın son anları futbol sahalarında ender rastlanacak görütülere sahne oldu.

Grupta oynanan 15. hafta maçında liderliği çoktan garantilemiş olan namağlup takım Siirt İstanbul, aynı muhitin bir başka takımı olan ve düşme hattında yer alan Yavuz Sultan Selim'le karşı karşıya geldi. Düşme hattı olan son 2 sırada yer alan Yavuz Sultan Selim kazanmak zorunda olduğu maçın son dakikalarına 3-1'lik skorla önde girdi.

puan durumu

Bilerek rakip kaleye gitmediler

İşin tuhaf kısmı yenik durumda olan Siirt İstanbullu oyuncuların tavırlarındaydı. Karşılaşmanın yayınlanan görüntülerinde son anlara 3-1 mağlup giren Siirt İstanbullu futbolcuların gol atamamak için kendi ceza sahaları önünde pas yapması izleyenleri şaşırttı. Puan almak için goller atmak zorunda olmasına rağmen rakip kaleye gitmeyen oyuncular adeta maçın bitmesini yani kaybetmeyi bekledi.

Maçın ardından sahadan 3 puanla ayrılan Yavuz Sultan Selimspor düşmeme umutlarını son haftaya taşıdı. Ancak 16. maçlar sonucu Bayrampaşa Demirspor'u yenemeyen Fatih ekibi, grubu 8. sırada tamamladı ve 2. Amatör Lig'e düştü.