'Amacım gol atmak değil...'

Hollanda basınına konuşan Wesley Sneijder, asıl amacının asist yapmak olduğunu belirtti.
'Amacım gol atmak değil...'
Hollanda basınına konuşan Wesley Sneijder, asıl amacının asist yapmak olduğunu belirtti.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, milli takımd hakkında açıklamalarda bulundu.

ASİST YAPMAK ÖNCELİĞİM
Son zamanda milli takımda az gol atmasıyla ilgili de konuşan Sneijder; "Geçen yıl boyunca yalnızca bir gol attım, o da İsveç maçındaydı. Asist yapmak benim önceliğim. Şut çekeceğim bölgeye daha az giriyorum. Son maçta Robben'e güzel üç pas attım. Bu şekilde daha faydalı olabilirim." dedi.

VAN DER VAART'A CEVAP VERDİ
Milli takımdan ve Ajax'tan eski takım arkadaşı Van der Vaart'ın 'Huntelaar ve Robin van Persie'nin olmaması, Sneijder'in ise hep kadroda olmasını anlamıyorum.' yönündeki eleştirisine yanıt veren Sneijder; "Uzaktan konuşmak kolay. Hollanda ile yeni bir döneme giriyoruz. Milli takımda bu tartışmaların olmaması gerekiyor. Ben takıma baktığımda çok yetenekli ve kendini takıma adamış bir kadro görüyorum. Seviyemiz her zaman artıyor." dedi.

KAYBETTİĞİMİZE ANLAM VEREMİYORLAR
Türkiye'de Hollanda Milli Takımı'yla ilgili çok soru aldığını söyleyen Sneijder; "Türkiye'de Hollanda Milli Takımı'na şaşırıyorlar. Kaybettiğimizde Türkiye'de buna anlam veremiyorlar ve birçok oyuncuyu da bilmiyorlar. Ancak mantıklı, siz nasıl Türk futbolunu yakından takip etmiyorsanız, onlar da Hollanda futbolunu uzaktan takip ediyorlar. Yine de birçok soru alıyorum" diyerek sözlerini noktaladı.