Alper Potuk: "Braga maçında yaşadığımız üzüntü puan kayıplarına neden oldu"

Fenerbahçe'nin son haftalardaki formda ismi Alper Potuk, Fenerbahçe Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. Kalan maçları kazandıkları takdirde şampiyon olacaklarını belirten Alper Potuk, ligde yaşadıkları puan kayıplarının Braga maçından sonra yaşadıkları üzüntüden kaynaklandığını söyledi.
Alper Potuk:
Fenerbahçe'nin son haftalardaki formda ismi Alper Potuk, Fenerbahçe Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. Kalan maçları kazandıkları takdirde şampiyon olacaklarını belirten Alper Potuk, ligde yaşadıkları puan kayıplarının Braga maçından sonra yaşadıkları üzüntüden kaynaklandığını söyledi.

Alper Potuk'un açıklamalarının bir kısmı şu şekilde;

"Daha iyi bir sezon geçiriyorum. Bunu da çok çalışmaya bağlayabiliriz. Hocamız sezon başında geldiğinde benden özellikle sol ayağımı geliştirmemi istedi. Sol ayağımla çok sık orta ve şut çalıştım. Şimdi kendisi de sol ayağımın ne kadar geliştiğini söylüyor."

"Bu sistemin verimliliğini zaten girdiğimiz pozisyonlar, skorlar ve aldığımız galibiyetler gösteriyor. Herkesin de takdir edeceği gibi iyi bir sistem oldu. Sistemin iyi de oturduğunu düşünüyorum."

"Sahada benden beklenilenin en iyisini vermeye çalışıyorum. Bazen bir pozisyonda istediğim gibi yol alamadığım zaman üzülüyorum ama çabuk toparlandığımı düşünüyorum."

"Puan kayıpları, Braga maçından sonra çok üzülmemizle alakalı"

alper

"Puan kayıpları, Braga maçından sonra çok üzülmemizle alakalı. Avrupa Ligi'nde hedefimiz çok yüksekti. Böyle kötü bir nedenle elendiğimiz için takım olarak da çok üzgündük. Bir konsantrasyon eksikliği yaşadık."

"Çok büyük bir avantajla döndük Konya'dan. Seyircimizin önünde turu geçeceğimize inanıyorum. Galatasaray'da avantajlı döndü Rize'den. Olası Fenerbahçe-Galatasaray finalinin çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. İnşallah Türkiye Kupası'nı iyi bir oyun ve iyi bir skorla almak istiyoruz."

"Kalan maçlarımızı kazandığımızda şampiyon olacağız"

"Kalan maçlarımızı kazandığımızda şampiyon olacağız. Bütün takım, teknik direktörümüzden Başkanımıza kadar herkes inanıyor, herkes şampiyonluk için kenetlendi."

"Şu an 3 sene bitmek üzere. 2 sene daha mukavelem var. Başkanımız ve yönetim devam etmemi isterse, sözleşmem bittiğinde gönül rahatlığıyla imzalarım. Tabii ki bir Fenerbahçe efsanesi olmak isterim ama bunun için daha erken. İlerleyen zamanlarda Allah nasip ederse efsaneler arasına adımı yazdırmak istiyorum."

"Avrupa Şampiyonası'nda zor bir gruba düştük"

"Zor bir gruba düştük. İlk maçımız Hırvatistan'la. O maça moralli başlarsak, yani mağlubiyet almadan galibiyet veya en kötü beraberlikle başlarsak gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Finaller görmek istiyoruz. Çeyrek final, yarı final, final…"

"Kadın Voleybol ve Basketbol Takımlarımızın Final Four maçlarını da takip etme şansım oldu. Şanssız maçlarla finali kaçırdık. Final oynayabilirdik. Bence şanssızlıktı. Tesellimizi Erkek Basketbolda Euroleague Kupası'nı kaldırarak yaşayacağız. Bu ailenin içinde olduğum için kendimi çok özel ve değerli hissediyorum."