Almeida, "Özlüyorum..."

Beşiktaş'ın Demba Ba'dan önceki forvetlerinden Hugo Almeida, Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu.
Almeida,
Beşiktaş'ın Demba Ba'dan önceki forvetlerinden Hugo Almeida, Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu.

Almeida, Hannover'e Mevlüt Erdinç'in yerine transfer edilerek gol yollarından Bundesliga ekibinin umudu olmuştu. Almeida, Beşiktaş'a transfer olan eski takım arkadaşı Marcelo ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kısa süreli aynı takımda oynama şansı oldu. İyi bir isim. Hava toplarında etkili ve pas özelliği de mevcut. Beşiktaş'a mutlaka katkı yapar" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra sıkıntı bir süreç yaşadığını kabul eden ancak artık önüne bakmak istediğini söyleyen Portekizli, "Son iki senemi düşünmek istemiyorum. Geçmiş geçmişte kaldı. Daha iyi olabilirdi ancak ben geleceğime konsantre olmuş durumdayım. Beşiktaş'ta unutamayacağım 3 yıl geçirdim. Beşiktaş forması giydiğim için gururluyum ve tanrı da bana orada oynama fırsatı verdiği için teşekkür ederim. Ben her zaman Kartal'ım." şeklinde konuştu.

Almeida, Beşiktaş'ı özlediğini ve günün birinde dönmek isteyeceğini ifade ederken, "Türkiye'yi ve insanlarını seviyorum. Orasını ikinci vatanım olarak görüyorum diyebilirim. Arkadaşlarım hala orada. Ne olacağını bilemeyiz. Bir gün tekrar orada oynayabilirim; kimbilir." diyerek sözlerini tamamladı.

Portekizli oyuncu Hugo Almeida, Beşiktaş ile sözleşmesi sona erdikten sonra kulübün 2 milyon euroluk teklifini kabul etmeyip kulüpsüz kalmış ve daha sonra Cesena, Kuban, Anzhi kulüplerinde oynadıktan sonra 2016 Ocak ayında Bundesliga'da Hannover'e bedelsiz transfer olmuştu.