Alexis Delgado: "Türkiye kritik bir süreçten geçiyor"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın İspanyol savunma oyuncusu Alexis Delgado, Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Alexis Delgado:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın İspanyol savunma oyuncusu Alexis Delgado, Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Radyo Marca'ya konuşan Delgado, yaşanan olaylardan nasıl haberi olduğunu anlatırken Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini belirtti.

Uzun ve zorlu bir gece yaşadıklarını söyleyen Delgado, "Biz iyiyiz. Uzun ve zorlu bir gece oldu. Ben Sosa'yla evdeydim. Sakindik ve ne olacağını bekledik. Yaz kampının ilk bölümü İstanbul'da bir hafta sürdü. Olaylara hazırlıklı değildik ve bize neler söyleyeceklerini bekledik" dedi.

Darbe girişiminden nasıl haberi olduğunu anlatan tecrübeli oyuncu, "Antremandan eve geldik ve akşam yemeği yerken arkadaşlarımızın ve ailemizin sormasıyla neler olduğunu gördük. 'İyi misiniz, her şey yolunda mı?' diye sordular. Olanlarla alakalı bir fikrim yoktu. Hepimiz şaşırdık. Televizyona baktık ve her şeyi gördük. Şimdi her şey sakinleşti ve daha iyi durumda" şeklinde konuştu.

Delgado, Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini söylerken "Kulüp yetkilileri evden çıkmamamızı söyledi. Sonrasında güvence vermek için bizi aradılar. Bizi bilgilendirdiler ve korudular. Bazı Türk arkadaşlarımız dışarıdaydı. Şimdi haber bekleyeceğiz ve gelişmeleri takip edeceğiz. Türkiye için kritik bir dönem ancak İstanbul'da gündelik hayat sessiz ve sakin geçiyor" ifadelerini kullandı.