Ahmet Çalık transferinde ki gerçek!

Galatasaray Çalık için 2017 Temmuz’a kadar hiçbir ödeme yapmayacak. 2.5 milyon euroluk bonservis bedeli 2017-18 sezonu başında 5 eşit taksitle ödenecek.
Ahmet Çalık transferinde ki gerçek!
Galatasaray'ın uzun bir süredir pazarlıkları sürdürdüğü ancak bir süre önce tıkanarak vazgeçtiği Ahmet Çalık konusundaki geri dönüşün altında yatan gerçek ortaya çıktı.
Sporx'in haberine göre; Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın 4 milyon eurodan 2.5 milyon euroya kadar düştüğü ancak 2.5 milyon euroyu mayıs ayına kadar ödenmesini talep etmesiyle kapana transfer defteri, Galatasaray başkanı Dursun Özbek'in Cavcav'ı ödemenin başlangıcını 6 ay ötelemeye ikna etmesiyle yeniden açıldı.
UEFA finansal fair play ve kulüp lisans kriterleri çevçevesinde 2016-17 sezon bitimine kadar bonservis ödeme konusunda sıkıntıları olan Galatasaray'da başkan Özbek iki hafta önce kapanın defteri tekrar açmak için pazartesi günü Cavcav'ı aradı.
Yapılan bu telefon görüşmesinde Ahmet Çalık için 2.5 milyon euroyu ilk 5 ayda 5 eşit taksitle isteyen Cavcav'ı, ödeme başlangıç tarihini temmuz 20017'ye kadar ötelemeye ikna eden Özbek transferde mutlu sona ulaştı. Çalık için temmuz ayına kadar kasasından bir kuruş çıkartmayacak olan sarı-kırmızılılar 2.5 milyon euroluk bonservis bedelini 2017-18 sezonu başında 5 eşit taksitle ödeyecek.


İşte Galatasaray'dan KAP'a yapılan o açıklama…

”Profesyonel futbolcu Ahmet Yılmaz Çalık ve Kulübü Gençlerbirliği Spor Kulübü Derneği ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 2.500.000 EUR tutarında transfer tazminatı ödenecektir. Futbolcunun kendisiyle de 2016-2017 futbol sezonundan başlamak üzere 4,5 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.
2016-2017 sezonu için net 450.000 EUR sabit transfer ücreti
2017-2018 sezonu için net 900.000 EUR sabit transfer ücreti
2018-2019 sezonu için net 900.000 EUR sabit transfer ücreti
2019-2020 sezonu için net 900.000 EUR sabit transfer ücreti
2020-2021 sezonu için net 900.000 EUR sabit transfer ücreti
Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR puan primi ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.


AHMET ÇALIK: ”İÇİM KIPIR KIPIR OLDU”

Galatasaray'ın ara transfer döneminde Gençlerbirliği'nden kadrosuna kattığı stoper Ahmet Çalık, GS TV'ye açıklamalarda bulundu.
3 numaralı Galatasaray formasını sırtına geçiren Ahmet, “Çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Hayal ettiğim kulübe, hayallerimi süsleyen kulübe geldim. Burada milli takımdan ağabeylerim var, onların da bana yardımcı olacağına inanıyorum. Adaptasyon sürecini hemen atlatıp elimden geleni yapmak, çok çalışmak istiyorum. Galatasaray adının olduğu her yerde şampiyonluklar vardır; ben de buraya şampiyonluklar yaşamaya geldim” dedi.
Transfer süreci ile ilgili konuşan Ahmet Çalık, menajerinin telefonuyla futbol kariyerinin yön değiştirdiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Evde oturuyordum; söylentiler vardı, kesin mi değil mi bilmiyordum. menajerim aradı, ‘İnşallah Galatasaray olacak' dedi. İçim kıpır kıpır oldu. Önce babama söyledim; o da heyecanlandı. Ardından kulüpler görüştü; biraz uzun sürdü ama mutlu sona ulaştık. Emeği geçen herkese teşekkür etmek ediyorum.”
Bir an evvel Galatasaray taraftarıyla buluşmak istiyorum diyen yeni milli stoper, “Çok sabırsızım bir an önce Türk Telekom Arena'ya çıkıp maçlar kazanmak, taraftarımızla beraber şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Taraftarlarımız bizleri yalnız bırakmasınlar; bizler her zaman onlar için savaşacağız, elimizden geleni yapacağız. İnşallah şampiyonluklar yaşayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

C2DELuuWEAMMX4n
HABER YORUMLARI