Ahmet Çakı ve Oktay Mahmuti açıklamalarda bulundu

Ahmet Çakı ve Oktay Mahmuti açıklamalarda bulundu


Spor Toto Basketbol Ligi play-off yarı final serisi ilk maçında sahasında Darüşşafaka Doğuş'u 80-71 yenen Anadolu Efes'in başantrenörü Ahmet Çakı, son periyottaki performanslarıyla sahadan galip ayrıldıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çakı, "Planımız savunmada baskı kurmak üzerineydi. Son dönemde oyun kurucuların yanında forvetlerin de oyuna girmesini istiyoruz ama bunu yeterli akıcılıkta beceremedik. Son periyotta Heurtel'in bireysel performansının iyi olması ve iyi savunma yaparak sayılar bulduk. İki ve üçüncü periyodunu iyi oynamadığımız maçı son periyotta kazandık." diye konuştu.

Anadolu Efes'in genç oyuncularından Furkan Korkmaz ise maçın sonunu iyi oynayarak kazandıklarını aktardı.

- Darüşşafaka Doğuş cephesi

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, maçı Anadolu Efes'in kazanmadığını, kendilerinin yenildiğini dile getirdi.

Farkı 15 sayıya çıkartınca yürümeye başladıklarını belirten Mahmuti, "Yürüyerek oynamayı bilmiyoruz ve kendimizi bir şey zannediyoruz. Tekrar 11 sayı öne geçtik ve yine geri düştük. Bunu idrak edemiyoruz ve idrak edemeyince yeniliyoruz. Anadolu Efes'i tebrik ediyorum ama bugün onlar kazanmadı, biz yenildik. Bu oyun hatası değil, yaklaşım hatası. Rakibimiz THY Avrupa Ligi takımı. Uzaydan gelmedi. Bunu idrak edemiyorsak bizim problemimiz." değerlendirmesinde bulundu.

Darüşşafaka Doğuş oyuncularından Metin Türen ise farkı 16 sayıya kadar çıkarttıktan sonra bireysel hatalar yaparak maçı kaybettiklerini kaydetti.