Ahmet Çakar\'la sansürsüz | 6. Bölüm

Ahmet Çakar\'la sansürsüz | 6. Bölüm


Her söylediği ile gündem olan, her yaptığı ile olay olan ekranların ve sosyal medyanın fenomen ismi Ahmet Çakar Sporcope'un Periscope hesabından canlı yayında, önemli açıklamalar yaptı.

Sivri dilinin yanında yaptığı farklı yorumlarla sporseverleri ekran başına kitleyen Ahmet Çakar, canlı yayında Sporcope'un Periscope hesabından sizden gelen soruları yanıtladı.

İŞTE AHMET ÇAKAR'IN GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMALARI

- Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin hakemliği için yine Mete Kalkavan uygundur.
- EURO 2016 turnuvası yapılırsa, Türkiye'nin ne yapacağı belli olmaz.
- Mario Gomez sakat olmazsa Cenk'in 8 maçta alacağı süre 80 dakikayı geçmez. Türk Milli Takımı'nın golcüsü kendi takımında ilk 11'de oynamayan bir oyuncu olamaz.

"SNEIJDER'SİZ GALATASARAY TRAKYA TAKIMIDIR"

- Derbi tarihinin ertelenmesi Fenerbahçe'ye yaradı. Çünkü Sneijder sakatlandı. Sneijder ve Muslera'sız Galatasaray, Trakya takımıdır.
- Sneijder ve Muslera olmasa, Galatasaray ligde ilk 8'e giremez.
- Galatasaray derbide kendi için değil, Beşiktaş için oynayacaktır.
- Oğuzhan Özyakup, Mayıs ayında boşa çıkıyorsa, Fenerbahçe'de talip olur, Avrupa'nın dev takımları da talip olur. Beşiktaş yönetimi elini çabuk tutup, sözleşmeyi uzatmalı. Kızını boş bırakırsan, ya davulcuya ya zurnacıya kaçar.

"OĞUZHAN ÖZYAKUP, FENERBAHÇE'YE NEDEN GİTMESİN"

- Oğuzhan Özyakup, Fenerbahçe'ye neden gitmesin! Para herşeyi yapar.
- Ronaldo demek, hız demek. Bugün Türkiye'de neyin hızsızlığının sıkıntısını yaşıyoruz, internet. O da nedir Türk Telekom. Ronaldo, Türk Telekom için Türkiye'ye geliyor.
- Volkan Demirel uzak ara Türkiye'nin bir numaralı kalecisidir. Volkan Demirel, Türk Milli Takımı'nda olacaktır. Volkan'ın sahadan çıkması büyük hataydı ama bedelini ödedi. Volkan Babacan, Hırvatistan maçında bir hata yapar sonra görürsünüz Volkan Demirel'i. Demirel de hata yapabilir ama bakınca Türkiye'nin en iyisi Volkan'dır.
- Fikret Orman okum derken başka şeyler söylüyor. Beşiktaş takımına ezik diyenin anlını karışlarım. Fikret Orman söylediği lafın nereye gittiğini hesap etmeli.

"SEYİT MEHMET ÖZKAN, TÜRK FUTBOLU'NUN MUSTAFA KEMAL'İ OLABİLİR"

- Altınordu, Türk futbolunda alt yapının miladı olabilir. Eğer tutarsa 'Türk Futbolu'nun Mustafa Kemal'i', Seyit Mehmet Özkan'dır derim. Biz buradan niye Messi'ler çıkartamıyoruz. Niye Arda gibi insanları çoğaltamıyoruz. Almanya'da 2 milyon Türk yaşıyor, Almanya'nın 11'inde banko 2 Türk hep var. Biz kabiliyetli bir milletiz, Türkiye, Avrupa'nın Brezilyası olmalı. Seyit Mehmet Özkan'ın davranışları tutursa, elini öperim.
- EURO 2016'da Milli Takım gruptan çıkarsa her şey olabilir. Sonuna kadar gidebilir.

"SNEIJDER SEZON SONUNDA GALATASARAY'DAN GİDECEK"

- Sneijder Çin ve Katar'la istişare halinde. Sezon sonu kesin gidecek. Herkesin çoluk çocuğu var, herkes korkuyor. Bu korku bile yeter onlara.
- EURO 2016 kesinlikle tehlikede. Bir bomba patlar, her şey yerle bir olur.
- EURO 2016'da maçların seyircisiz oynanacağını tahmin ediyorum.
- Beşiktaş taraftarında durak bir diklik vardır. Yalak değillerdir asla biatçı değillerdir.
- Beşiktaş'ın yeni stadını yaptığı için Fikret Orman tarihe geçti bile.
- Sezon sonuna kadar Beşiktaş'ın Vodafone Arena'da maç oynaması sıkıntı olacak. Beşiktaş, belki Bursaspor maçında şampiyonluğu kaybedebilir.
- Adanasız Süper Lig olmuyor. Adana Süper Lig'e gelsin. Adana Demirspor'u çok severim.
- Terranao kovuldu. Neden kovuldu? Kulüpten de bir açıklama yok. Aklıma bin tane iş geliyor. Acaba, bir menajerin 'Terranao, Fenerbahçe'yi soydu' iddiaları doğru mu? Sanki bu iddialar doğru gibi.
- Emre Belözoğlu, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi 3-4 isminden biridir.