Ahmet Çakar: Fenerbahçe dün gece şampiyon oldu

Ahmet Çakar: Fenerbahçe dün gece şampiyon oldu


İŞTE AHMET ÇAKAR'IN GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMALARI

- Beşiktaş'ın Kasımpaşa maçı çok zor geçecek. Herkes çantada keklik sanıyor ama öyle olmayacak.
- Fenerbahçe dün 2 puan kaybetti ama bence şampiyonluğu kazandı. Fenerbahçe şampiyon olacak. Futbol matematik değildir, başka yönleri vardır. Daha bu lig çok su kaldırır.
- Pareira adındaki korkak Portekizli teknik direktör yüzünden Fenerbahçe, Osmanlı karşısında 2 puan kaybetti. Bugün, yurt dışındaki takımların alacağı ilk isim Nani'dir. Portekiz'in Belçika karşısında golünü atan Nani'yi hangi akla hizmet ilk 11'de başlatmazsın. Alper adındaki 'dünya yıldızını' ilk 11'de sahaya sürersin. Alper de bu takımda oynar ama Nani varken Nani oynar.
- Van Persie'yi Fenerbahçe'ye çok kötü çakmışlar. Araya kim girdi bilmiyorum. Fenerbahçe'yi büyük soymuşlar, van Persie bundan sonra ancak kumda oynar. Giresun maçının kahramanı olur. van Persie, Fenerbahçe'yi 30 milyon euro'luk yaptı.
- Fernandao yaptıklarına bakınca Fenerbahçe'nin en faydalı oyuncusudur.
- Mehmet Topal çok iyi bir insan. Ahlakıyla, adamlığıyla, futbolculuğuyla tam bir adam. Mehmet Topal diye yazılır, adamoğlu adam diye okunur.
- Bugün futbolcu Galatasaray'a gidiyorsa cebindeki parayı çaldırır. Maalesef Galatasaray böyle bir hale geldi.
- Dursun Özbek'in niyeti iyi ama işi bilmiyor.
- Galatasaray ikinci yarıdaki gibi sezona başlamış olsaydı, lig sonuncusu olurdu. Galatasaray'ı yenmeyeni dövüyorlar.
- Galatasaray, Muslera'yı sezon sonunda iyi bir teklif gelsin satacaklar.
- Beşiktaş bu sene şampiyonluğu kaybederse sadece şampiyonluğu kaybetmeyecek. Büyük bir travmaya girecek. Geçen sene de kaybetti. Bu sene de böyle olursa Beşiktaş için üzülürüm.
- Fikret Orman, Galatasaray'ı gereksiz yere kendisine düşman yapıyor. Sakın bir daha yapma Fikret Başkan.
- Fikret Orman başarısız başkan değil, başarılıdır. İki senedir Beşiktaş şampiyonluğu kovalıyor. Feda dediler, süper bir stat yaptılar. Fikret Orman, Yıldırım Demirören'den ciddi bir enkaz aldı.
- 110 yıllık Galatasaray, 10 liraya bilezik satıp toparlanmaya çalışıyor. Olmaz böyle şey.
- Galatasaray'ı dar bir çevre yönetiyor. İnan Kıraç'a bağlı hücresel yapı Galatasaray'ı bir yerlere getirmeye çalışıyor. Ama artık olmuyor.
- Dursun Özbek, 5-10 liraya bilezik satarak Galatasaray'ı kurtarmaya çalışıyorsa bunun sebebi 'Derin Galatasaray'dır'. Galatasaray'ı halka açın. 50 bin üye yapın. Açık arttırma ile üyelik yapın.
- Panama olayında Messi büyük patladı.
- Barcelona'da futbol oynamak dünyanın en zor işidir. Barcelona'da çok iyi futbolcu olman yetmiyor. Takımın dinamosuna uyman gerekiyor. Ibrahimovic o takımda barınamadı, Ronaldo belki o takımda barınamayabilir. Alexis Sanchez barınamadı.
- Bana göre dünyada iki tane büyük futbolcu var; Maradona, Messi. Diğerleri ile arasında büyük fark var.
- Şu an Kuddisi Müftüoğlu, kendi gladyosunu oluşturuyor. Şu an MHK'nin bu durumunun suçluları; Kuddusi, Bünyamin ve federasyonda ismini önümüzdeki haftalarda açıklayacağım Hüsnü adlı biridir.

Her söylediği ile gündem olan, her yaptığı ile olay olan ekranların ve sosyal medyanın fenomen ismi Ahmet Çakar Sporcope'un Periscope hesabından her Pazartesi 17:30-18:30 arası futbolseverlerle buluşuyor.

Ahmet Çakar'a sorularınızı Sporcope.com'un Periscope, Twitter, Facebook ve Instagram hesabından bizlere ulaştırabilirsiniz…