Ahmet Çakar: Sen kimsin Aziz Yıldırım

Ahmet Çakar: Sen kimsin Aziz Yıldırım


Her söylediği ile gündem olan, her yaptığı ile olay olan ekranların ve sosyal medyanın fenomen ismi Ahmet Çakar Sporcope'un Periscope hesabından futbolseverlerle buluşuyor.Sivri dilinin yanında yaptığı farklı yorumlarla sporseverleri ekran başına kitleyen Ahmet Çakar, bugün saat 17:30'da Sporcope'un Periscope hesabından takipçileriyle buluşacak.Ahmet Çakar'a sorularınız için Sporcope.com'un Twitter, Facebook ve Instagram hesabından bizlere ulaşabilirsiniz... 

 Her söylediği ile gündem olan, her yaptığı ile olay olan ekranların ve sosyal medyanın fenomen ismi Ahmet Çakar, Sporcope'ta canlı yayında gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı.

Sivri dilinin yanında yaptığı farklı yorumlarla sporseverleri ekran başına kitleyen Ahmet Çakar her Parartesi Sporcope'un Periscope hesabından takipçileriyle buluşuyor.

Sporcope'un Periscope hesabından yapılan "Ahmet Çakar ile Sansürsüz" her Pazartesi saat 17:30 ile 18:30 arasında.

İŞTE AHMET ÇAKAR'IN SES GETİRECEK AÇIKLAMALARI:


- Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına çok tepki göstermemek gerekiyor. Eğer, Fenerbahçe, Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra Galatasaray ile oynarsa o zaman tepki koymak gerekir.
- Eğer Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın dediği gibi maçı Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra oynarsa o zaman ne Aziz Yıldırım kalır ne de Yıldırım Demirören kalır.
- Ben Aziz Yıldırım'ın köpeği miyim! Ben inandığımı söylerim.

"GALATASARAY-FENERBAHÇE MAÇI BEŞİKTAŞ-GALATASARAY MAÇINDAN ÖNCE OYNANMALI"

- Galatasaray-Fenerbahçe maçı, Beşiktaş-Galatasaray maçından önce oynanmalı. 8 Mayıs'ta o maç, o maçtan önceki bir Çarşamba günü Galatasaray-Fenerbahçe maçı pekala oynanır.
- Fenerbahçe biraz daha yorgun moralsiz. Maç oynansaydı Galatasaray'ın biraz daha avantajı olurdu.
- Ben olsam TFF yetkilileri ve emniyet güçleri ile konuşurum haftaya Çarşamba bu maçı oynatırım.

"ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA BEŞİKTAŞ YÜZDE 51'LE ÖNDE"

- Şampiyonluk yarışında bana göre Beşiktaş yüzde 51 önde.
- Troll işler bunlar. Burda suç Aziz Yıldırım'da. Çünkü konuşamıyor. Konuşunca en iyi lafı 'paralı köpekler' veya bana kaşar hakem yollamayın diyor.
- Federasyon, Aziz Yıldırım'a, Ivan Bebek konusunda takip yapmanın sözünü verdi.
- Ivan Bebek'in aldığı 8.2, ufak tefek hatalar yapmış ve iyi bir maç yönetmiş demektir. UEFA kaygan bir kurumdur.
- Bir daha Ivan Bebek, sünnet olana kadar önemli bir maç yönetemeyecek. Ne Avrupa Şampiyonası ne de Dünya Kupası.
- Ben olsam Ivan Bebek'e 7.8 verirdim. Bu önemli bir hata yapmış demek, iyi bir maç yönetmedi demek. 8.2, 100 üzerinden 85 puan demek, benim verdiğim 7.8, 40 puana tekamül eder.
- Pareira o maçta hata falan yapmadı. Sahadaki oyuncuların hepsi deneyimli. Oyuncular gereksiz bir panik yaptılar ve ard arda golleri yediler.
- Fenerbahçe kötü futbol oynamadı ki. Ofsayttan gol yedi, daha sonra 65'te golü yedi ve dağıldı.

"143 ZAFER HAKKINI HELAL ETSİN"

- Galatasaray kongre üyesi Zafer Bey'e dün akşam programda fazla sert yaptık. Fazla üstüne gittik. Benim daha nazik olmam gerekirdi. Hakkını helal etsin. Bana ne senin IQ testinden. O da gereksiz bilgiler verdi.
- Fenerbahçe-Braga maçını izledikten sonra "Hanım Fenerbahçe'yi boğdular" dedim. Hanım Fenerlidir. Fener'den turu aldı Braga'ya verdi dedim. Sonra Fenerlilere şunu dedim, siz şu an nasıl bir infial içindeyseniz, zaman zaman sizin maçlarda katledilen Anadolu takımları ve dört yıl önceki Trabzonspor'u anlayın dedim.
- Cüneyt Çakır ve onun gibi 20 hakem Avrupa'nın elit hakemi. Bunlar tüm uluslararası organizasyonda maç yönetirler. Bunun bir alt kategorisi var, 40-50 kişilik. Ivan Bebek, bu kategoride.
- Maçın ertelendiğini ilk duyduğumda eyvah dedim. Belki saat 3'te Bağcılar'da bir adamı kaptılar, o da anlattı, maçtan önce ya da sonra bir eleman statta bomba patlayacak dediyse, olay ciddidir. Tabii ki böyle bir durumda maçı oynatmazsı. Yemişim futbolunu, can daha önemli kardeşim. Bir devlet için bir derbi maçını 2 saat kala ertelemek, zaafiyet gösterisidir.
- Burada kararı İl Güvenlik Kurulu, Valilik falan vermez. MİT verir. İstihbarat gelmiştir ve karar verilmiştir, bitti. Ciddi terör tehditi var.
- Kötü senaryo, devlet risk aldı ve zaafiyet göstermeyelim, maçı oynatalım dedi. Maç sonu bir tane çakal kendini patlattı, 50 Galatasaraylı çocuk oldu. Şu an bu programı yaparken, gözümüzden yaş akardı. Hükümet de devlet de sarsılırdı. Konu insan hayatı ve terörse başlatmayın maçınızdan.

"AZİZ YILDIRIM SEN KENDİNİ NE ZANNEDİYORSUN!"

- Aziz Yıldırım'ın, Süper Lig A.Ş. toplantısına katılmaması büyük rezillik. Kulüpler orada, teröre karşı ortak mesaj vermek için toplanıyor. Ardından Cumhurbaşkanına gidiyor. Sen kendini ne zannediyorsun Ey Aziz Yıldırım. Cumhurbaşkanını seversin, sevmezsin beni ilgilendirmez. Ama sen Türkiye'nin en büyük spor kulübünün başkanısın. Cumhurbaşkanı ile çay içmeye davetli değilsiniz, kanun konuşulacak.
- Volkan Şen, en az 5-6 maç ve üzeri ceza alır. UEFA'da hakeme dokundurtmazlar. Volkan Şen, öyle bir ceza alabilir ki, EURO 2016'ya gidemeyebilir.
- Vahap Beyaz, Ahmet Çakar şarkısını tribünlerde söylüyorlar ya çok hoşuma gidiyor. Belki ben öleceğim ama tribünler de o şarkıları torunlarım duyacak.

"HALKIN MUTLULUĞU İÇİN HÜKÜMET TÜM MAÇLARI ŞİFRESİZ YAPSIN"

- Türkiye Hükümeti'nin yerinde olsam, halkın mutluluğu için tüm maçları şifresiz kanaldan veririm. Tayyip Bey'i bir yerde görsem söyleyeceğim. Çoluğumuzu çocuğumuzu kahve, birhane köşelerinden kurtaralım.
- En kötüsü burada Lig TV'nin ve NTV'nin yaptığı. Çiziyorlarla oklarla, ısı haritaları verip duruyorlar. Grafikleri çok iyi okuyorum, ben anlamıyorum. Takımın ısı haritasından banane kardeşim. Ben maçı seyrediyim. Şansal Büyüka'nın yanında mavi gözlü bir genel müdürleri vardır hiç de sevmem, Erman'ı kovanlar. Lig TV'yi yönetenler bu kadar mı basiretsiz ya. Lig TV'den bir kere üstü kapalı teklif aldım, hadi bakın dalganıza dedim.
- Ligin alt sıradakilerin dördünden üçü düşer. Yırtmaya en yakın Kayserispor gibi gözüküyor.
- Türkiye-İsveç maçından önce bakarsınız ciddi bir istihbarat gelir. Belki maç oynanmaz.

"FATİH TERİM'İN VOLKAN DEMİREL KARARINA ASLA SAYGI DUYMUYORUM"

- Yarın Galatasaray'ın Alman takımı ile basket maçı var, o büyük tehlike. Alman Dışişleri Bakanlığı açıkladı, Türkiye'de olanlar otellerinden çıkmasın diyorlar, iki gün sonra en önemli takımın olan Bayern Münih'in basket maçını İstanbul'a yolluyorsun. Burda büyük bir çelişki var.
- Volkan Demirel, yüzde yüz milli takıma alınmalıydı. Fatih Terim'in kararına asla saygı duymuyorum. Takım arkadaşını döven Melo'ya ceza vermedin, Çalhanoğlu, Gökhan kafama silah dayadı dedi, ikisi de milli takımda. Volkan ne yaptı!

"SNEIJDER'E KAZANDIĞI PARANIN YÜZDE 10 EKSİĞİNİ VER, HEMEN KAÇAR"

- Biz böyleyiz, yabancı oyuncular istediği yere gitsin. Zaten buraya babanın hayrına gelmedin ki. Poldi buraya sakala geldin.
- Sneijder'e bugün kazandığı paranın yüzde 10 eksiğini ver hemen kaçar. Taraftarlar boşuna yabancı oyunculara tapmasın. Real Madrid'de oynamış adam, Türkiye'ye paraya gelir.
- Pereira, takımı şampiyon yapmazsa kesin gider.
- Galatasaray uzun bir süre maddi kriz yaşayacak. Transferler yapamayacak, uzun yıllar Türkiye'de şampiyonluklar göremeyecek ama tekrar eski haline gelecek.
- Galatasaray'ın bu duruma düşmesinin sebebi Ünal Aysal'dır.
- Türkiye'nin bir numaralı sol beki Caner'dir. İki numaralı ise Hasan Ali ve İsmail'dir.

"ALEX, BREZİLYA'NIN HASAN ALİ KALDIRIMI'DIR"

- Ligimize gelmiş en iyi oyuncu Hagi'dir. Hagi-Alex kıyaslamasını yapmak çirkindir. Hagi-Alex sorusunu birisi soruyorsa ya troll'dür ya futboldan anlamıyor ya da fanatik Fenerbahçeli'dir. Alex, Brezilya'nın Hasan Ali Kaldırımı'dır.
- Vodafone Arena açıldıtan sonra, bırak Türkiye'nin dünyanın en iyi stadı olacak.
- Konya halkına buradan sesleniyorum. Bir altıncı takım şampiyonluk yaşar mı bilmem. Yaşarsa bu Konya olacaktır. Antep, Samsun, Mersin olmayacak. Bir ihtimal Osmanlı var ama başka şampiyon çıkarsa bu Konyaspor olacaktır.
- Kerim Frei verilen şansı çok iyi kullandı. İlk 11 oyuncusu olabilir, aslında oldu bile.