Advocaat'tan Van Persie'ye: Seni bu halde oynatırsam...

Robin van Persie ile özel bir konuşma yapan Advocaat vatandaşına, "Rakamlarını düzeltene kadar yedeksin" dedi ve yıldız oyuncuyu yardımcısı Cor Pot'a emanet etti
Advocaat'tan Van Persie'ye: Seni bu halde oynatırsam...
Robin van Persie ile özel bir konuşma yapan Advocaat vatandaşına, "Rakamlarını düzeltene kadar yedeksin" dedi ve yıldız oyuncuyu yardımcısı Cor Pot'a emanet etti

Süper Lig'e verilen milli ara, Fenerbahçe'nin performansıyla büyük eleştiri alan yıldızı Robin van Persie'ye yaradı... Hollandalı futbolcu, ekstra çalışmalarla güçlendi ve eski günlerine dönme sinyali verdi.Hollandalı yıldızın, ikinci baharını yaşamasında ve geri dönüşünde pek çok unsur var. Ama herşey teknik direktör Dick Advocaat'ın sözleriyle başladı. Hollandalı çalıştırıcı, göreve gelir gelmez takımın fiziksel değerleriyle ilgili bilgileri aldı. Ardından ilk toplantı yaptığıisim Robin van Persie oldu. Advocaat, vatandaşına "Fiziksel olarak hazır değilsin. Eğer seni oynatırsam, bu hem sana hem bana zarar verir. Herkes aynı ülkeden olduğumuz için sana torpil yaptığımıdüşünür. Seni oynatmam için rakamlarının takımla aynı düzeyde olması gerek" dedi.

HOCASINA HAK VERİP KOLLARI SIVADI
Van Persie, hocasına "Şu anda oynayacak durumda olmadığımı biliyorum. Ama hazır olmak için yoğun çaba sarf edeceğim" diyerek destek verdi. Yıldız futbolcu maçlarda yedek bırakılırken, yardımcı antrenör Cor Pot'a emanet edildi. Pot, yaptırdığı özel antrenmanlarve programlarla Van Persie ile bire bir ilgilendi. Ve bir yıldızın sönmesini önledi. Milli ara da Van Persie'nin imdadına yetişti. Daha çok çalışarak farkı kapattı. Yıldız futbolcunun durumuyla ilgili ilkaçıklama Cor Pot'tan Hollanda basınına "Van Persie yüzde yüz fit durumda" sözleriyle yapıldı. Gelişimini Osmanlıspor maçında attığı beraberlik golüyle gösteren Van Persie, önceki gün genç takımla yapılan idman maçında da bir gol atarak iyi yolda olduğunu kanıtladı.

EFSANE OLDUĞUNU HATIRLADI
Van Persie'nin yükselen performansında Manchester United ile oynanacak maç da ayrı bir önem taşıyor... Yıldız futbolcu, bir ay önce,"Manchester'a hazır olurum" açıklamaları yaparken, eski takımına karşı oynamayı çok istediğini göstermişti. Ayrıca geçen hafta İngiltere Premier Ligi'nde 100'ler kulübüne giren efsanelerden biri olarak ödül alması da Hollandalıya artı motivasyon oldu.

RAKİP MANU DEĞİL ALANYASPOR!
F.Bahçe teknik heyeti futbolcuları mental hazırlık kampına aldı... Advocaat, millilerin de katılımıyla direkt olarak taktik analizlerle Alanya maçına döndü. Bu hamleyle tüm takıma "Önümüzdeki maç Manchester değil Alanya maçı. Ona göre konsantre olun. Aklınız Alanya'dan bakşa yerde olmasın. Puan kaybı hoş olmaz" diyerek mesajı verdi. (sabah)