Advocaat çok pişman

F.Bahçe Teknik Direktörü Advocaat, Aatif Chahechouhe'yu UEFA Avrupa Ligi kadrosuna almadığı için pişmanlık yaşıyor.
Advocaat çok pişman
F.Bahçe Teknik Direktörü Advocaat, Aatif Chahechouhe'yu UEFA Avrupa Ligi kadrosuna almadığı için pişmanlık yaşıyor.

F.Bahçe'nin 5-0'lık Karabük galibiyetinin mimarlarından biri de Aatif Chahechouhe'ydu. Adı ocakta gönderilecekler listesinde geçerken, bir anda "on numara" olarak sahaya sürülen Faslı futbolcu, faydalı futbolunu bir de golle süsledi.

Gol sonrası gözyaşlarını tutamayarak duygu patlaması yaşayan Aatif, 90 dakikanın bitiminde Advocaat tarafından özel olarak tebrik edildi.

CANLI YAYINDA İTİRAF


Tecrübeli çalıştırıcı, "Sana istemeden haksızlık etmiş olabilirim. Çünkü birçoğunuzu tanımıyordum. Ama sen hiç yılmadın, çalışıp kendini gösterdin, formayı da kaptın. Tebriği hak ediyorsun" diyerek Aatif'in hakkını teslim etti.Dick Advocaat, Kardemir Karabük maçı sonrası TV kameraları önünde yaptığı açıklamada, "Biz buraya biraz geç geldik. Kadronun çoğunu bilmiyorduk, şimdi kadroyu tanıyoruz. Oyuncularımızın ihtiyaçlarını biliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

11'DE BAŞLAYINCA AFFETMİYOR


Aatif, sarı-lacivertli formayla bu sezon ikinci kez ilk 11'de sahaya sürüldü. İlki Grasshoppers maçıydı ve golünü attı. Faslı forvet oyuncusu, Karübükspor'u da boş geçmedi.

GRUPLARA KALINIRSA ADI LİSTEYE EKLENECEK


Aatıf Chahechouhe, perşembe günü Manchester United'a karşı sahada olamayacak. Çünkü adı Avrupa listesinde yer almıyor. Bu kararı Dick Advocaat'ın yardımcısı Mario Been'in verdiği belirlendi. Been'in, Aatif'ın yerine Hollanda'dan tanıdığı Stoch'u Avrupa kadrosuna yazdığı ileri sürüldü.

Avrupa Ligi'nde gruplardan çıkılması halinde Aatif'in, Stoch'un yerine UEFA listesine eklenmesinin planlandığı öğrenildi.