Advocaat basına konuştu

Spor Toto Süper Lig 3. haftasında Bursaspor karşısında 1-0'lık mağlubiyet alan Advocaat'in takımı Fenerbahçe hüsrana uğradı. Maç sonunda basın toplantısı düzenlendi.
Advocaat basına konuştu
Spor Toto Süper Lig 3. haftasında Bursaspor karşısında 1-0'lık mağlubiyet alan Advocaat'in takımı Fenerbahçe hüsrana uğradı. Maç sonunda basın toplantısı düzenlendi.Dick Advocaat, "Maçın ikinci yarısında sahada tek bir takım vardı. Her zaman hak ettiğinizi alamazsınız. Bu akşam da onlardan biriydi dedi. Fenerbahçe gibi bir kulüpte ikisini kendi evinizde oynadığınız ilk 3 maçta 1 puan almak kabul edilebilir bir şey değil. " ifadelerini kullandı.

"İlk yarıda pasları istediğimiz gibi yapamadık. Ön tarafa topu istediğimiz gibi aktaramadık. Geri oynamak zorunda kaldık. Oyunu açabilecek riskleri ilk yarının hiçbir dakikasında almadık. Kalemizde de golü gördük. Rakibimiz belki de ilk atağında golü buldu. Sahanın en kısa oyuncusu kafa golü attı. Büyük hatalar yaptık. Maçın ikinci yarısında bundan daha fazlasını yapamazdık. Burada esas mesele kreatif oyuncu meselesi değildi. İkinci yarıda biraz şanssızdık. Maçın ikinci yarısında sahada tek bir takım vardı. Her zaman hak ettiğinizi alamazsınız. Bu akşam da onlardan biriydi." diye konuştu.


Advocaat'in ağzından çıkan tüm kelimeler harfi harfine şu şekilde:

"Herkes mutsuz ve kızgın. Bunu anlayabiliyorum. Fenerbahçe gibi bir kulüpte ikisini kendi evinizde oynadığınız ilk 3 maçta 1 puan almak kabul edilebilir bir şey değil. Neler olduğunu biraz biliyorum. Bununla ilgili düşüncemi de kulübün içindeki insanlarla paylaşacağım. Kendimizi geliştirmeliyiz. Aynı zamanda isimlere bakmadan, bizim için doğru şeyleri verebilecek, bu takım için çalışmak isteyenlerin olduğu doğru takımı yapmamız gerekecek. Zenit'te de ilk 5 maçta 2 puan almıştık ama öyle bir an geldi ki çok popüler olmayan kararlar vermek zorunda kaldım. O kararlarımın ardından işler iyi gitmeye başladı. Muhtemelen burada da aynısını yapmam gerekecek."

Orta alanda ve forvette istediği verimi alabildiği bir oyuncusu bulunmadığını belirten sarı-lacivertli takımın teknik direktörü, "Maçın ikinci yarısıyla ilgili oyuncularımı suçlayamam. İstediğimiz sonucu almamız için her şeyi yaptılar. Burada mesele, Sow, Emenike veya Van Persie meselesi değil. Bir karar vermeliyim. Aynı pozisyonda 4 oyuncum var. Bu da büyük problem. Şu ana kadar orta sahada ve ön tarafta 'Evet, doğru forvet budur. Doğru orta saha budur.' dedirten bir oyuncu görmedik. Bunun da sıkıntısını yaşıyoruz."AA