''O gol'ü seyretmeye doyamazsın''

Spor yazarları dünkü Beşiktaş maçına önemli yorumlar yaptılar.
''O gol'ü seyretmeye doyamazsın''
Spor yazarları dünkü Beşiktaş maçına önemli yorumlar yaptılar.

İşte kısa kısa o önemli anektodlar.


FEYYAZ UÇAR - FANATİK

Tam devre biterken o ana kadar pek de başarılamayan bir işi Tosiç başardı. Rakip akarken kayarak girdi ve fauldü, değildi tartışmaları arasında topun Aboubakar'a ulaşmasını sağlayarak hal ve gidişatı değiştirdi... Hem gol oldu hem Antalya biri kırmızı iki sarı kart gördü!... Ve elindeki kadronun performansını hep daha yükseğe taşıyan bir teknik adama sahipler. Mevcut Beşiktaş 'ın mimarı Fikret Orman. Mühendisimiz en büyük inşaasını gerçekleştirdi. Yönetiminden aldığı olağanüstü destekle harika işler başarıyorlar. Tebrikler.


METİN TEKİN - SABAH

Gol işi kendine güven işidir. İstediğiniz kadar fizik gücünüz olsun, moraliniz yerinde olmadığı zaman o vuruşu yapamazsınız. Aboubakar'ın dün akşamki harika golünün hazırlayıcısı Napoli'de attığı o gollerdi. Ona bu vuruşu yaptıran Napoli'de attığı gollerin sonucudur. O goller olmasa belki dün gece bu pozisyonda başka bir vuruş denerdi. Ben Aboubakar'ı gerçekten beğendim. Oyun içinde de Gomez'den daha faydalı. Kanatlara çıkıyor, defansı açıyor... Mesela solda bile oynayabilir.

YEMEN EKŞİOĞLU - FANATİK

Gol atmasına rağmen başta Talisca, hayal kırıklığı yarattı. Şenol hoca bu kargaşada Necip'i oyuna sokarak, oyunda dengeyi kurdu ve 71. dakikada Quaresma'nın ortası Talisca'nın kafasıyla 2-0. Maç zaten orada bitti. Yalnız şunu belirtmek isterim; Çok sevdiğim Rıza hoca ateşin içerisine düştü. İş takım almak ise o başka. İşi çok zor hem de çok zor.

AHMET ÇAKAR - SABAH

Beşiktaş bu kadrosuyla hatta bu şansıyla ve hatta doğru rotasyonlarıyla doludizgin yoluna devam ederken yılbaşında yani devre arasında, en yakın rakiplerine büyük farkla şampiyonluğu matematik olarak değil ama büyük oranda garantileyebilir.Hakem açısından maçın en kritik anı, Abubokar'ın golünden önce Tosic'in kazandığı top. Antalyasporlular faul diye itiraz ettiler ama bence hakemin kararı doğru. Çünkü Tosic'in her ne kadar tabanı gösterip müdahalesi olsa bile bu taban yandan yapılmış olup Antalyasporlu oyuncu için bir tehlike teşkil etmiyor.

ATİLLA GÖKÇE - MİLLİYET

Bir teknik direktör, forma adaletine futbolcularını inandırıyor ve onlara güveniyorsa, bu mesaj doğru ve yerindedir. Rotasyon, sakatlar, yorgunlar, formsuzlar ve sıra bekleyenler dikkate alınarak her takım için gerekli ve geçerlidir. Artık eski usul alışageldiğimiz "İdeal on bir" takıntısı yavaş yavaş geçerliliğini yitirmektedir. Beşiktaş hem Şampiyonlar Ligi'nde, hem de Süper Lig'de etkin ve verimli bir döneme girdi. Bu dönemi kazaya uğratmazlarsa, hedeflerine uçabilirler. Tıpkı kartallar gibi!Antalyaspor, Süper Lig'in maç kazanamayan ekibi... Maçı puansız bitirmemek için mücadele ettiler. Danilo, Deniz, Eto'o ve ille de Ramon Motta'nın takdiri hak ettiğini düşünüyorum. Ne var ki ilk golden sonra ısrarla faul itirazlarını sürdürmeleri gereksiz gerginlik yarattı. Oyunun durduğu sırada Diego Ancelo'nun doğrudan kırmızı kart görmesi için küfür etmiş ya da birini yumruklamış olması gerekir.. Duymadık, görmedik...

ÖMER GÜVENÇ - VATAN

4 gün önce Napoli'yi 3'leyen Beşiktaş dün de aynı tarifeyi Antalya'ya uyguladı. Beşiktaş, hem Şampiyonlar Ligi, hem de Spor Toto Süper Lig'de gaz kesmeden gidiyor. Şu gerçeği görmek gerekir ki 3-0 kazanmasına rağmen Kartal'ın çok çok iyi futbol oynadığını söylemek yanlış olur. 2. yarı 10 kişilik Antalyaspor'a karşı Beşiktaş'ın hem daha iyi oynaması hem de daha fazla gol atması gerekirdi. Necip'e bravo. Yedek, 11'de hiç farketmiyor. Görevi tam anlamıyla yerine getiriyor. Ve Aboubakar'ın golü... Seyretmeye doyamazsın. Adeta örümcek aldı. Düşüncesi, vuruş mükemmel. Antalya 10 kişi tahminimden daha iyi mücadele etti. Hakem Barış Şimşek ise çok da iyi değildi.