Abdullah Avcı: "Bir senenin mükafatını aldık"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe'yi 2-1 yendikleri maçla bir sezonluk emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi.
Abdullah Avcı:
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe'yi 2-1 yendikleri maçla bir sezonluk emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, hücum planı olarak birbirine benzerlik gösteren iki takımın mücadele ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"Rakibin kenarları ve bekleri oyunu belirliyor. Bizim için de aynı şekilde bu aktiflik önemliydi. Ligin, yere düşen topu en fazla kazanan birinci takımı bizdik, ikinci takımı onlardı. Maça baskıyla başladık. Rakibi uzun oynamaya teşvik ettik. Maçın başında da gol bulabilirdik. İkinci yarıda golleri bulduk. Volkan ikinci yarıda penaltı kurtardı ve net kurtarışlar yaparak oyunda kalmamızı sağladı. Bütün takım olarak sağlıklı biçimde oyun prensibini yerine getirdik. Senenin sonu geliyor. Konumumuzu korursak iki senedir ligi 4. bitirmiş olacağız. Bir senenin mükafatını aldık." ifadelerini kullandı.

Avcı, bir basın mensubunun "Avrupa Ligi'ni garantilediniz." şeklindeki ifadesine "Daha tam olarak garantilemedik herhalde." şeklinde karşılık verdi. Ligde ilk 5'i garantilediklerinin ve Galatasaray'ın Türkiye Kupası'nı kazansa dahi cezası nedeniyle Avrupa'ya gidemediğinin hatırlatılması üzerine Avcı, bunu ikinci yıl üst üste başardıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bunu başardığımız görülebiliyorsa önemlidir. Geçen yıl ön planda takım savunmamız vardı, bu sene ayakların düzgün olmasıyla set oyununu oynuyoruz. Sıralamadaki yerimizi koruduk. Geçen seneki adımımız tarihiydi. Bu sene de Avrupa'da gruplara kalabilirsek ulaşılabilir bir hedefimiz olur."

Kaynak: AA