Abdi İpekçi neden yıkılıyor?

Bir kaç gün önce TBF tarafından Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılacağı yönünde haberler medyaya düştü, bu olayın detayları ise netleşmeye başladı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nun olduğu araziye çok kapsamlı bir tesis yapılması planı var. İşte maddeler halinde planlananlar!
Abdi İpekçi neden yıkılıyor?
Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılacak yerine yapılacak salonun içerisinde iki tane erkek ve kadın basketbol takımları için küçük salonlar olacak.

Salonlardan biri düşük kapasiteli olurken, büyük salonun kapasitesinin minumum 20 bin olması hatta kapasitenin 30 bine kadar çıkması bekleniyor.

Antrenman, alt yapı ve kamp için salonun yanına konaklama tesisleri yapılacak.

Kadın ve Erkek Milli Takımları bütün kamplarını ve antrenmanlarını bu tesiste yapacaklar.

Abdi İpekçi'nin yıkılıp yapılacağı dönemde (maksimum 4 yıl sürmesi bekleniyor) Efes ve Galatasaray gibi kulüplerin mağdur olmaması salon sorunu yaşanmaması için Sinan Erdem Spor Salonu TBF'in yönetimine geçecek.

Abdi İpekçi'de olması gereken bütün organizasyonlar bu bölümde Sinan Erdem'de düzenlenecek Sinan Erdem Spor Salonu'nun 4 yıllığına Basketbol Federasyonuna geçmesinin ardından Abdi İpekçi'nin yeni projesi başlayacak. Yeni projeninin büyüklüğüğünden dolayı Abdi İpekçi'nin yanındaki arsanın da kullanılması için girişimler başladı.

AJANSSPOR ÖZEL HABER / EYÜP YILDIZ

HABER YORUMLARI