A Milli Kadın Futbol Takımı 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne galibiyetle veda etti

A Milli Kadın Futbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Grup'taki 8. ve son maçında, Macaristan'ı 2-1 mağlup etti.
A Milli Kadın Futbol Takımı 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne galibiyetle veda etti
A Milli Kadın Futbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Grup'taki 8. ve son maçında, Macaristan'ı 2-1 mağlup etti.

Türkiye, 2017 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki ilk galibiyetini elde ederken, grubu 4 puanla son sırada tamamladı.

Sekiz grupta ilk sırada yer alacak takımların ve en iyi 6 ikincinin direkt Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandığı elemelerde, grubu 2. sırada bitirecek diğer iki takım ise play-off turunda karşı karşıya gelecek.

''Bütün maçlarda çok iyi mücadele ettik''

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Talat Tuncel, 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 2-1 kazandıkları Macaristan maçıyla ilgili, "Bu kızlar bunu hak etmişti. Sonunda çok iyi mücadele ettiler ve galip geldiler." dedi.

Tuncel, Akdeniz Üniversitesi Stadı'ndaki karşılaşma sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, gruptaki son maçta ilk galibiyetlerini aldıklarını söyledi.

Çok genç bir ekip olduklarının altını çizen Tuncel, şunları kaydetti:

"Oyuncularım bütün maçlarda çok iyi mücadele etti. Bu mücadeleyi sonuca yansıtamıyorduk. Kaybettiğimiz kötü maçlar oldu. Rusya ile kazanabileceğimiz maçta berabere kaldık. Macaristan'la deplasmanda oynadık. Kazanacağımız ya da en azından berabere kalacağımız maçta yenildik. Bu kızlar bunu hak etmişti. Sonunda çok iyi mücadele ettiler ve galip geldiler. Onları canı gönülden kutluyorum."

Stat: Akdeniz Üniversitesi

Hakemler: Julia-Stefanie Baier, Sara Telek, Francesca Micossi (Avustralya)

Türkiye: Selda Akgöz, Sibel Tezkan, Esra Erol, Bahar Güvenç, Didem Karagenç, Cansu Yağ (Dk. 63 Medine Erkan), Ece Türkoğlu (Dk. 80 Serra Çağan), Çağla Korkmaz (Dk. 73 Çiğdem Belci), Melike Pekel, Gizem Gönültaş, Ebru Topçu

Macaristan: Szocs, Talosi, Szabo, Toth, Szuh (Dk. 70 Kajan), Mosdoczi, Csiszar (Dk. 46 Racz), Vago, Szarvas (Dk. 78 Kocsan), Zeller, Jakabfi

Goller: Dk. 4 Ece Türkoğlu, Dk. 27 Mosdoczi (Kendi kalesine) (Türkiye), Dk. 40 Jakabfi (Macaristan)

Sarı kartlar: Dk. 35 Zeller, Dk. 66 Mosdoczi (Macaristan), Dk. 53 Cansu Yağ, Dk. 65 Bahar Güvenç, Dk. 85 Serra Çağan (Türkiye)