A Milli Kadın Basketbol Takımı

A Milli Kadın Basketbol Takımı


2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın rakipleri belli oldu.

Fransa'nın Nantes şehrinde çekilen kura çekimi sonrası milli takım, Brezilya'da 5-21 Ağustos'ta düzenlenecek olimpiyat oyunlarında A Grubu'nda Fransa, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Belarus'la eşleşti.

Çekilen kura sonucunda B Grubu'nda ise Kanada, İspanya, ABD, Senegal, Sırbistan ve Çin yer aldı. Gruplarında ilk dörde girecek takımlar çeyrek finale çıkacak.


A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2016 Rio Olimpiyatları'nda madalya almak için mücadele edeceklerini söyledi.

Ekrem Memnun,Brezilya'da düzenlenecek olimpiyatlarda A Grubu'nda Fransa, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Belarus'la eşleştikleri kura çekimin Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine değerlendirdi.

Memnun, gruptan çıkmak için mücadele edeceklerini belirttiği açıklamasında, "Olimpiyatlarda öncelikle gruptan çıkarak, bir şeyler başarmak istiyoruz. Sonrasında çeyrek final oynamak istiyoruz. Olimpiyatlarda rakiplerimizin kim olduğu önemli değil. Madalya kazanmak için mücadele vereceğiz." ifadelerini kullandı