6,5 yıl sonra gol attı

Galatasaray evinde 11 maçtır yenilmiyor
6,5 yıl sonra gol attı
Galatasaray evinde 11 maçtır yenilmiyor
Galatasaray Avrupa kupalarında İtalyan takımlarına karşı sahasında başarılı sonuçlar aldı. Galatasaray, İtalyan takımlarına karşı sahasında son 11 maçında 7 galibiyet 4 beraberlik alırken yenilmedi. Galatasaray Avrupa kupalarında İtalyan takımlarına karşı sahasında sadece 1962-63 sezonunda AC Milan karşısında 3-1 kaybetmişti. Lazio, Avrupa kupalarında Türk takımları ile 13 kez karşı karşıya gelirken sadece iki kez yenilgi aldı.

 Galatasaray sahasında son 7 maçta da gol yedi
Galatasaray Avrupa kupalarında sahasında oynadığı son 7 maçta kalesinde gol gördü. Bu sezon sahasında Lazio (1-1), Astana (1-1) ve Benfica (2-1) maçlarında birer, Atletico Madrid (0-2) maçında iki gol yiyen Galatasaray geçen sezon Anderlecht maçında bir gol (1-1), Arsenal (1-4) ve B.Dortmund (0-4) maçlarında dörder gol yemişti.

Sabri Sarıoğlu en son 2009'da gol atmıştı
Sabri Sarıoğlu 1-1 berabere biten Lazio maçında takımının tek golünü attı. Sabri Sarıoğlu Avrupa kupalarında en son 30.07.2009 tarihinde oynanan Maccabi Netanya maçında gol atmıştı. Sabri Sarıoğlu, Galatasaray kariyeri boyunca Avrupa kupalarında 5 gol atarken hali hazırda kadroda yer alan isimler içinde sarı kırmızılı forma altında en çok Avrupa kupası golü olan oyuncu konumunda bulunuyor. Galatasaray forması altında Sneijder ve Umut Bulut'un Avrupa kupalarında dörder golü bulunuyor.