'5 tane Emre olsa, Alex alır mıyız?'

İstanbul Başakşehir'i zirveye çıkartan Abdullah Avcı özel açıklamalarda bulundu.
'5 tane Emre olsa, Alex alır mıyız?'
İstanbul Başakşehir'i zirveye çıkartan Abdullah Avcı özel açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig'de 10. hafta itibariyle liderlik koltuğunda yer alan İstanbul Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, Lig Radyo canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

İŞTE ABDULLAH AVCI'NIN SÖZLERİ...

"Haftasonu yardımcılarımdan biri Yunanistan'daydı. Ukrayna'da olan vardı. Saidou Fransa'da. Devamlı orayı tarıyor. Orhan Ak da bizim içimizde. Bu ekip devamlı tarıyor. Oyuncu profillerini konuşuyoruz. "

"DIŞARIDA BIRAKTIĞIMA ÜZÜLDÜĞÜN OYUNCULAR VAR"

"Doka benim 6 yıl önce aldığım bir oyuncu, ama Cengiz gelip kendini kabul ettirince, oturuyor. Maçı kazanıyoruz, mutluyuz, ama dışarıda bıraktığım oyuncuya da üzüldüğüm bir durum var. Kadroya almadığım Nijerya Milli Takımı'nın sağ beki var, Muhammed Musa. Takım sadece Shakhtar maçlarını kaybetti, o da üst seviye"

"ÜLKEMİZDE FUTBOL İKLİMİ SAĞLIKLI DEĞİL"

"Şampiyonluk veye liderlik bir sonuçtur. Önemli olan oyunu geliştirmek. Ülkemizde futbol iklimi çok sağlıklı değil. Bizim de canımız yanıyor. Olumlu ya da olumsuz biz de maç kazanacağız"

"BU TAKIM SAVUNMA TAKIMI DEĞİL"

"Topa sahip olmada belki 8. sıradayız ama, rakip ceza alanına girmede 1. sıradayız. Bu bir savunma takımı olmuyor. Attığımız gollerin %92'si ceza alanı içinden"

"5 TANE EMRE OLSA, ALEX ALIR MIYIZ?"

"Oyuncunun Türk'ü yabancısı yoktur, iyisi vardır. Geçenlerde oynatmadığım bir oyuncu, "Ben ilk defa 23 tane oyuncunun bir hocaya saygı gösterdiğini burada gördüm" dedi. Oyuncu, benim için insandır. 5 tane Emre Belözoğlu olsa, dışarıdan Alex alır mısın? Şimdi seneye bırakırsa, ben seneye onun yerine kimi koyacağımı düşünüyorum"

BÜYÜK TAKIMLARA GİTMEYİ DÜŞÜNÜR MÜ?

"Ben şu anda burada çok mutluyum. Yönetiyorum, kendimi geliştiriyorum hala, dersler çıkarıyoruz. Futbol oturup, konuşuyoruz. Başka bir şey konuşmuyoruz"

"CENGİZ'İ BÜYÜKLER DE İSTİYORDU"

"Cengiz Ünder'i büyük kulüpler de istiyordu. İstenen rakamın yarısına geldi, bir de bunun yanında sonraki satışından %30 pay ile kadroya kattık"