Sercan: "Yedek kalınca..."

Bursaspor'un golcü futbolcusu Sercan Yıldırım, "Yedekten girdiğim zaman konsantrasyon açısından eksiklik yaşıyorum ama formu bulduğum takdirde de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum" dedi.
Sercan:
Bursaspor'un golcü futbolcusu Sercan Yıldırım, "Yedekten girdiğim zaman konsantrasyon açısından eksiklik yaşıyorum ama formu bulduğum takdirde de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum" dedi.

Sercan, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesi saha kenarında gazetecilere yaptığı açıklamada, mutlak puan parolasıyla gittikleri Antalyaspor deplasmanından 3-0 yenilgiyle ayrıldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Antalyaspor maçından ders çıkardıklarını ifade eden Sercan, hafta sonu Kasımpaşa ile kendi saha ve seyircileri önünde oynayacakları karşılaşmayı kazanıp Antalyaspor yenilgisini unutturmak istediklerini kaydetti.

Sercan, son haftalarda maçlara yedek soyunup oyuna daha sonra dahil olduğunun anımsatılması üzerine,"Her futbolcu oynamak ister. Sonuçta yedekte oturmak futbolcu adına kötü bir şeydir. Hocanın verdiği karar, saygı duymak lazım. İlk 11 oynadığım zaman performansım daha çok artıyor. Yedekten girdiğim zaman konsantrasyon açısından eksiklik yaşıyorum ama formu bulduğum takdirde de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Bursaspor'da kalmak istiyor musun?" sorusunu ise Sercan, şöyle yanıtladı:

"Bunu her seferinde söylüyorum. Öyle bir girişim de var bonservis konusunda. En kısa zamanda olursa motive açısından da benim için iyi olur. Daha iyi konsantre olurum. Bazen belirsizlikler futbolcuyu yorabiliyor. Performansını da etkiliyor ama ben takmamaya, düşünmemeye çalışıyorum. Yöneticilerimiz girişimde bulundular. O yüzden de beni o konuda rahatlatıyorlar. Hocamın da zaten isteği, arzusu beni motive ediyor. İnşallah bir an önce çözülür."

Sercan, Medipol Başakşehir karşılaşmasında gördüğü kırmızı kartı sosyal medyadan öğrendiğinin hatırlatılması üzerine, "Evet o konu ilginç. Hatta Hüseyin Göçek'in odasına da gittim. Bir anlık sinirle refleksimi göstermiştim ama anlayışla karşılayabilirdi, karşılamadı" değerlendirmesinde bulundu.

"Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonası  öncesi performansını nasıl görüyorsun?". Fatih Terim ile bir iletişimin oldu mu?" sorularını ise Sercan, "Yok şu anda olmadı. Bir kamp var haftaya. Ona büyük ihtimalle davet edilmeyeceğim. Son 3 maçta yedek kalmamın da etkisi var. İnşallah bu kampı kaçırsak da sezon sonuna performansım artarsa gidebilirim. Dediğim gibi hedef orası" diye cevapladı.

Kaynak: AA