"330 bin nüfuslu bir ülke iki yıldır yerden yere vuruyor"

A Milli Takım'ın İzlanda'ya 2-0 yenildiği maçın yankıları devam ediyor.
A Milli Takım'ın İzlanda'ya 2-0 yenildiği maçın yankıları devam ediyor.

Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nun üçüncü maçında İzlanda karşısına çıkan A Millilerimiz iki dakikada yediği iki golle sahadan mağlup ayrıldı.

Fotomaç'taki köşesinde yazan Mert Aydın, "Kurtuluşu sistemlerde değil kişilerde arıyoruz. Baba-oğul, abi-kardeş döneminin bittiğini anlayamıyoruz.." dedi.

İşte Mert Aydın'ın sözleri:

"Abdullah Avcı'yı elleriyle boğanlar şimdi dilleriyle onu övüyorlar. Hep ezberlerimizi, artık dünyada kimsenin kullanmadığı çirkin klişeleri futbolun gerçekleri sanıyoruz. Fatih Terim çok maaş alıyormuş, Fatih Terim çok maaş almıyormuş. Detaylarda kaybolacağız yine. 330 bin nüfuslu bir ülkenin milli takımı 2 yıldır bizi yerden yere vuruyor..."

"Kurtuluşu sistemlerde değil kişilerde arıyoruz. Baba-oğul, abi-kardeş döneminin bittiğini anlayamıyoruz. Klopp, Guardiola, Mourinho, Conte, Tuchel, Favre nelerle uğraşıyor biz nelerle uğraşıyoruz? Teknik adamlarımız nelerle uğraşıyor? Ligimizde faul ortalamaları neden yüksek? Bunları kafaya takmıyoruz. Futbol nereye gidiyor haberimiz bile yok. Haberimiz olsa da kimin umurunda?"

"Elimizdeki en iyi futbolcuların teknik direktörle kavgasını uzaktan izleyen federasyonla mı yoksa bir türlü çağdaş oyuna ve futbolcu yönetimine alışamayan bir zamanların parlak teknik direktörüyle mi? Ya da bizim gibi dünya gerçeklerinden kopmuş, müptezelliği reyting ve para olarak gören bir spor medyasıyla mı? Ne hakla sevgili okuyucular? Ne hakla?"