3 kıta, 13 ülke

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde sahaya çıkan ilk 11’lerde sadece ikişer Türk oyuncu yer aldı. 22 futbolcunun 18’i yabancı statüsünde sahada yerini alırken, bunların üç kıta (Avrupa, Amerika, Afrika) ve 13 ülkeden olması dikkat çekti. Sahada 5 Brezilyalılar, Türk statüsündeki oyunculardan daha fazla olurken, onları Faslılar (2) ve Fransızlar (2) takip etti.
3 kıta, 13 ülke
Ev sahibi sarı-kırmızılı ekipte Serdar Aziz ile Tolga Ciğerci'nin, Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğu bulunurken, Brezilyalı oyuncuların sayısı yerlileri geçti. Mariano, Maicon ve Fernando ile üç sambacı Cim-Bom'un ilk 11'inde görevlendirilirken, Muslera (Uruguay), Denayer (Belçika), Ndiaye (Senegal), Feghouli (Cezayir), Belhanda (Fas) ve Gomis (Fransa) de ülkelerinin temsilcileri oldular.


Fenerbahçe'de de Hasan Ali ile Ozan Tufan dışında kalan 9 isim, 8 ülkeden gelen oyunculardan oluştu: Josef de Souza, Giuliano (Brezilya), Kameni (Kamerun), Isla (Şili), Neto (Portekiz), Neustadter (Rusya), Dirar (Fas), Valbuena (Fransa), Janssen (Hollanda). 

(Fanatik)
HABER YORUMLARI