2010-11 sezonu şampiyonunu Trabzonspor olarak gösterdiler

Fransa'nın prestijli gazetesi L'Equipe, yeni sezon öncesi Spor Toto Süper Lig için hazırladığı rehberde önemli bir detay dikkat çekti. Şampiyonların yer aldığı tabloda, 2010-2011 şampiyonu olarak Trabzonspor gösterildi.
2010-11 sezonu şampiyonunu Trabzonspor olarak gösterdiler
Spor Toto Süper Lig'de Fransa kökenli oyuncuların sayısının artması ve Fransa'daki beIN Sports kanalında haftada 4 maçın canlı olarak yayınlanacak olması, Türk Futbolu'na olan ilgiyi katladı.

Fransızların prestijli gazetelerinden L'Equipe, Süper Lig'in başlamasına sayılı günler kala tam 2 sayfasını Spor Toto Süper Lig'e ayırdı.

 
Daha önce Ligue 1'de forma giymiş futbolcular, Fransız yıldızlar, tüm dünyanın dikkatini çeken 'Come to Beşiktaş' sloganı ve Medipol Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi yürüyüşü, L'Equipe'in parmak bastığı noktalardan sadece bazıları...

Ancak yapılan Süper Lig analizinin küçük bir bölümünde verilen detay, ortalığı ayağa kaldırdı.

Şampiyonlar rehberinde, Türkiye'de son 10 yılın şampiyonları gösterilirken, 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak Trabzonspor gösterildi.


3 Temmuz 2011'de başlayan şike davası sürecine karşın, Türkiye Futbol Federasyonu 2010-2011 şampiyonu olarak Fenerbahçe'yi tescil etmişti.

Wikipedia mı yanılttı?

Haberi hazırlayan L'Equipe editörünü yanıltan ise bir süredir Türkiye'de erişime kapalı olan Wikipedia olabilir.
Wikipedia'nın Fransızca ve İngilizce edisyonlarında 2010-11 sezonu şampiyonu olarak Trabzonspor gösteriliyor. Sitenin Türkçe edisyonunda ise, 2010-11 sezonu şampiyonu Fenerbahçe.

Wikipedia'da, korunmayan sayfalardaki bilgileri tüm internet kullanıcıları değiştirebiliyorlar. Değişikliği gerçekleştirmek için siteye üye olmak dahi gerekmiyor.

  •  

HABER YORUMLARI