2. ve 3. Lig kulüpleri toplanacak

Futbolda Spor Toto 2. ve 3. Lig kulüpleri, yeniden bir dernek çatısı altında faaliyet gösterebilmek için harekete geçti.
2. ve 3. Lig kulüpleri toplanacak
Futbolda Spor Toto 2. ve 3. Lig kulüpleri, yeniden bir dernek çatısı altında faaliyet gösterebilmek için harekete geçti.

Geçmiş yıllarda kurulan İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği'nin lağvedilmesinin ardından, Profesyonel Futbol İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpleri Geliştirme Derneği'nin kurulması için mutabakat sağlanırken, yeni çatı örgütünün oluşumuyla ilgili düzenlenen toplantıda 27 kulübün temsilcisinin yer aldığı, 50'ye yakın kulübün ise alınacak kararları kabul edeceklerini bildirdiği aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak, Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Cengiz Günaydın ve İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu'nun önderliğinde Bakırköy Ramada Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, dernekle ilgili olarak geçici kurucular kurulu oluşturuldu.

Kurulda, Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Cengiz Günaydın, Altay Kulübü Başkanı Cihangir Marmara, Tuzlaspor Kulübü Başkanı Ahmet Çabuk, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Büyükçekmece Tepecikspor Kulübü Onursal Başkanı Temel Eyüboğlu, Bursa Nilüferspor Kulübü Başkanı Ahmet Balaban, Silivrispor Kulübü Başkanı İhsan Atun, Eyüpspor Kulübü Başkanı Ali Recep Kızıltepe ve Pazarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Yangın yer aldı.

- Günaydın: "Kulüplerin ortak çatısı olmasına karar verdik"
Gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklamada bulunan Cengiz Günaydın, yaşadıkları sorunlar ile ortak çözümler için görüş alışverişinde bulunulduğunu, gelecek dönemde ise bu ortak gündemlerin, bir tüzel kişilik altında yönetilmesi için irade ortaya konulduğunu söyledi.

Kulüplerin temsil edileceği bir derneğin kurularak, Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig'de mücadele veren tüm kulüplerin ortak çatısı olmasına karar verildiğini aktaran Günaydın, şunları kaydetti:

"Daha önce bir derneğimiz vardı ve bilindiği üzere lağvedildi. Şimdi yeni bir dernek çatısı altında 93 kulübü toplamak ve güç birliği oluşturmak için burada bulunmaktayız. İstanbul ve Anadolu'nun çeşitli yerlerinden 27 kulüp başkanımız bu toplantıya iştirak etti. Amacımız burada derneğin temelini atmaktı. Bunu da alınan ortak kararlarla yapmış olduk. Önümüzdeki hafta içerisinde Dernekler Dairesi Başkanlığına başvurup, oluşumu sağlamış olacağız. Daha sonraki aşamada da genel kurula giderek, yeni bir yönetim oluşturup, yola koyulacağız."