Gustavo Gomez’de ısrarcı olan siyah-beyazlılar, Lanus’a 4.5 milyon Euro önerdi ancak bu rakam yetersiz bulundu. Yönetim, Arjantin temsilcisini ikna edebilmek için uğraşıyor.

EURO 2016 nedeniyle transfer pazarında büyük bir hareketlilik yaşanmıyor belki ama Şampiyonlar Ligi için kadrosunu güçlendirmek zorunda olan Beşiktaş, çalışmalarını devam ettiriyor. Siyah-beyazlıların önceliği savunma hattına takviyeler yapmak ve gündem Gustavo Gomez…

Paraguay Milli Takımı’nın Copa Amerika’dan elenmesinin ardından 23 yaşındaki futbolcunun transfer görüşmelerine hız veren siyah-beyazlılar, genç oyuncunun kulübü Lanus’un kapısını çaldı. UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi ile yaptığı anlaşma nedeniyle UEFA başabaş hesap kriterlerine uymak durumunda olan Beşiktaş, buna rağmen Arjantin temsilcisine hatırı sayılır miktarda ücret önerdi.

PES ETMEDİLER

Siyah beyazlılar, Gökhan Keskin’in izleyip çok beğendiği ve Şenol Güneş’in de transferine onay verdiği Gomez’in bonservisini almak için 4.5 milyon Euro’luk teklif yaptı. Ancak Lanus bu rakamı yetersiz buldu ve Gomez’i bu paraya bırakamayacaklarını siyah-beyazlılara ilettiler.

Ancak Beşiktaş yönetimi pes etmiş değil. 1.85 boyundaki genç futbolcuda ısrarcı olan Kartal, pazarlıkları sürdürüyor
ve Lanus’u ikna etmek için yoğun çaba sarfediyor.

(Vatan)

Cevap ver