SPORCOPE ANALİZ – Ödediği astronomik bedellerle transfer piyasasını alt üst eden Çin ekiplerine giden kadar reddedenler de ön plana çıktı.

Son olarak Boca Juniors’ta futbol hayatını sürdüren yıldız oyuncu Carlos Tevez’e gelen 25 milyon euroluk teklifin reddedilmesinin ardından akıllara Çin’e gitmeyi reddeden isimler geldi. Akıllara durgunluk veren geliri reddeden kulüpler ve oyuncular, futbol geleceklerini düşünerek bu teklifleri reddetmeyi seçti.

HULK İÇİN 100 MİLYON EURO REDDEDİLDİ

Rus ekibi Zenit’te forma giyen Hulk da Çin ekiplerinin radarına girdi. Adı açıklanmayan bir Çin kulübünün iddialara göre 100 milyon euroluk teklifi kulüp ve oyuncu tarafından kabul edilmeyerek reddedildiği belirtildi.

NANI VE VAN PERSIE’Yİ YILDIRIM SATMADI

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın Divan Kurulu’nda açıkladığı ‘Nani’ye 20 milyon euroluk teklif yaptılar ama satmadık’ ifadeleri kulübün olduğu kadar Nani’nin de tercihine bağlıydı. Kariyerini Çin’de sürdürmek istemeyen Portekizli, Fenerbahçe’de kalacağını belirtti ve astronomik bir geliri de böylelikle reddetmiş oldu.

Basına yansıyan haberlerde Çin’e gönderilmeyen bir başka isim ise Van Persie oldu. 20 milyon euroyu bulan teklifin hem oyuncu hem de Fenerbahçe kulübü tarafından kabul görmediği iddia ediliyor.

BEŞİKTAŞ ERSAN’I GÖNDERDİ QUARESMA VE SOSA TEKLİFLERİNİ REDDETTİ

Beşiktaş’ın Çin’e 7 milyon euroya sattığı Ersan Adem Gülüm’ün ardından Quaresma ve Sosa’ya da teklifler yapıldığı konuşuldu. Quaresma için 17 milyon euroluk teklifi, Sosa için ise 15 milyon euroluk teklifleri şuan için kabul etmediği ve sezon sonuna bıraktığı konuşuldu.

PODOLSKI PARAYI AZ BULDU

Burak Yılmaz’ı Çin’e gönderen Galatasaray, her ne kadar yalanlasa da Lukas Podolski için de Çin kulüplerinin girişimi olduğu konuşulmuştu. Menajeri ile gerçekleşen pazarlıkların Podolski’nin Çin’e gitmek istememesi nedeniyle astronomik boyutlara çıkarak yeniden sarı kırmızılı kulübün önüne çıkması bekleniyor.

LUIZ ADRIANO GİDİP DÖNDÜ

Sezon başında aldığı Luiz Adriano’yu Çin’e göndermeyi kabul eden Milan, oyuncusunu da ikna ettikten sonra Brezilyalı isim Çin yolculuğunu başlatmıştı. Yıldız isim Çin’e gittikten sonra verilen sözlerin tutulmaması üzerine aynı hızla İtalya’ya geri dönmüştü. Milan’ın 7 milyon euro’ya sezon başında aldığı oyuncuyu 14 milyon euroya satma hayalleri de böylelikle suya düştü.

DANI ALVES’E DUDAK UÇUKLATAN TEKLİF

Barcelona’nın sağ beki Dani Alves’e Guangzhou Evergrande’den 36 milyon euro bonservis ve yıllık 12 milyon euroyu kapsayan bir teklif yapıldığı konuşulmuştu. Ancak bu inanılmaz teklif en azından sezon sonuna kadar rafa kaldırıldı.

OSCAR İÇİN 74 MİLYON EURO REDDEDİLDİ

Chelsea’nin Brezilyalı yıldızı Oscar için Jiangsu ekibinin 74 milyon euroluk teklif yaptığı ortaya çıkmıştı. Aldığı sonuçlarla Avrupa’da bu sezonun hayal kırıklıklarından olan Chelsea, bu kez taraftar tepkisinden korkarak bu inanılmaz rakamı kabul etmedi.

YAYA TOURE 40 MİLYON EUROYU REDDETTİ

Yine Jiangsu ekibi, bu kez Manchester City’nin yıldızı Yaya Toure için net 40 milyon euro kazanacağı bir sözleşme önerdi. Teklifin yapılması ile teklifi düşünen Yaya Toure ve kulübün satışa onay vermemesi dikkat çekti.

Cevap ver