Ülker Sports Arena’da yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Dikeoulakos, “Nadezhda’nın galibiyeti hak ettiğini düşünüyorum. Üstümüzdeki stresi yönetmemiz lazımdı ama bunu başaramadık. Fenerbahçe takımı son yıllarda sürekli Dörtlü Final yapıyor ama rotasyondaki önemli oyuncularımızın kariyerlerindeki ilk Dörtlü Final’di. Bunun da stres yarattığı söylenebilir. Hücumda iyi pozisyonlar bulduk ama boş atışları sokamadık. Nadezhda da kritik yerlerde çok iyi işler çıkardı.” diye konuştu.

Çok top kaybı yaptıklarını aktaran Dikeoulakos, “Nadezhda takımı top kayıplarımızdan 27 sayı buldu. Rakipte, bugün 5 oyuncu çift haneli sayı üretti. Bu seviyede çok fazla yapılabilecek bir şey değil. Bu da onları galibiyete taşıyan faktörler arasındaydı. Hayat bizim için devam ediyor. Pazar gün taraftarımız önünde kazanarak, onlara bir madalya hediye etmek istiyoruz. İyi bir sezon geçiriyoruz. Bugün kazanmak isterdik ama olmadı.” ifadelerini kullandı.

Nadezhda’da iyi bir performans gösteren ABD’li oyuncu Dewanna Bonner’e değinen Dikeoulakos, “Bonner’i savunmakta zorlandık ama maçı kaybetmemizdeki en önemli etkenin kötü hücum performansımız olduğunu düşünüyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Sarı-lacivertli oyuncu Kamile Nacickaite, Nadezhda’nın galibiyeti hak ettiğini belirterek, “Maça çok yavaş başladık. Sonunda toparladık ama bunun için çok geçti. Normalde soktuğumuz şutları sokamadık. Açıkçası Nadezhda takımı bugün çok daha iyi savaştı ve galibiyeti hak eden taraf onlardı.” şeklinde konuştu.

Nadezhda cephesi

Nadezhda Başantrenörü Roberto Iniguez, ilk kez katıldıkları Dörtlü Final’de finale yükseldikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Daha önce Fenerbahçe’yi çalıştırdığını hatırlatan Iniguez, şunları kaydetti:

“Bizim için mükemmel bir şey. Tarihimizde ilk katıldığımız Dörtlü Final’de finale yükseldik. Açıkçası Fenerbahçe için üzgünüm. Fenerbahçe, uzun yıllardır bu kupayı kazanmak için büyük çaba sarf ediyor. Bugünkü büyük efordan sonra dinlenip final maçına hazırlanmamız gerekecek.”

Maçın kilit noktası olarak Fenerbahçeli oyuncu Birsel Vardarlı Demirmen’e yaptıkları baskıyı gösteren İspanyol çalıştırıcı, “Bugünkü kilit nokta, Birsel’e yaptığımız savunmaydı. Herkes maçtan önce Quigley, Lavender ve Coleman’dan bahsediyordu ama bence Birsel anahtar noktaydı. Birsel iyi oynarsa, Fenerbahçe iyi oynar. Bunu yakından biliyorum. Oyuncularım, verdiğim görevi çok iyi yerine getirdi.” değerlendirmesinde bulundu.

Rus ekibinde maçın kazanılmasında büyük rol oynayan Bonner ise, “Fenerbahçe’yi mücadelesinden ötürü tebrik ediyorum. Müthiş bir kalabalık vardı. Deplasmanda çok önemli maçlar kazandık ama böyle güzel bir atmosferde oynadık mı bilmiyorum. Bizim için inanılmaz bir maçtı.” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Cevap ver