Danimarka’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli genç yeteneklerden biri olarak gösterilen, Danimarka doğumlu Türk asıllı orta saha Emre Mor kişisel instagram hesabından yaptığı açıklamada milli takım tercihini Türkiye’den yana kullandığını açıkladı. 18 yaşındaki genç oyuncu kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada,”Artık resmi olarak Türk’üm. Milli takım tercihimi Türkiye’den yana kullandım. Türkiye Milli Takımı’nda ülkemi temsil edeceğim için çok mutlu ve gururluyum.” ifadelerini kullanarak milli takım tercihini duyurdu.

Emre Mor’un bu tercihi Danimarka basınında şoke etkisi yarattı. Daha önce Danimarka Milli Takımı alt yaş kategorilerinde 22 kez forma giyen Emre Mor’un tercihini yine Danimarka’dan yana kullanacağı düşünülüyordu. Ancak genç yıldız Instagram hesabından tercihiyle ilgili yaptığı açıklamayla söylentilere ve beklentilere son noktayı koydu.

Nordsjaelland altyapısında ve son dönemde A takımda gösterdiği performansla Arsenal, Liverpool, PSV gibi Avrupa’nın dev kulüplerinin dikkatini çeken Emre Mor, devre arası transfer döneminde Galatasaray’ın da gündemine gelmişti. Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli devre arası kampının son gününde yaptığı açıklamada Emre Mor’u kast ederek,”18 yaşında bir futbolcu var. Aramıza katarsak heyecan yaratacak bir isim. Çok iyi ve üst düzey rakamlara çıktık ancak kulübü kabul etmedi” şeklinde konuşmuştu.

Emre Mor, milli takım tercihini Türkiye’den yana kullandığını bu fotoğrafla duyurdu.

Ekran Alıntısı

Cevap ver