Futbolunu her geçen gün geliştiren Sinan Gümüş, Avrupa transfer piyasasına adını yazdırdı. Sakatlığının ardından Süper Lige süper bir dönüş yapan genç futbolcu, 3 takımı birden peşine taktı. Sinan’ı, Almanya’dan Schalke, İspanya’dan Villarreal ve Fransa’dan Monaco’nun istediği belirtildi. Üç takım arasında en istekli olanın Schalke olduğu belirtilirken küme düşen Stuttgart’ta oynayan Filip Kostic’ten vazgeçtiği ve sarı-kırmızılı takımı gündemine aldığı öğrenildi. Alman basını, Schalke’nin 7 milyon euro gibi ciddi bir parayı gözden çıkardığını yazarken rakiplerinin ise Villarreal ve Monaco olduğunu kaydetti.

İSTANBUL’A GELECEK

Ayrıca haberlerde, Sinan’ın daha önce verdiği röportajlarda Bundesliga’da oynamayı istediği hatırlatılarak transfer olasılığının yüksek olduğunu dile getirdi. Schalke Sportif Direktörü Schuster’in 22 yaşındaki oyuncunun transferi için kısa bir süre içinde İstanbul’a gelmesinin beklendiği de aktarıldı.

BREİTENREİTER HAYRAN KALDI

Stuttgart’ın alt yapısından transfer edilen Sinan’ı Schalke’nin teknik direktörü Andre Breitenreiter’e yardımcısı Volkan Bulut’un önerdiği bildirildi. Deneyimli hocanın, golcü oyuncuyu izlediği ve alınmasını istediği kaydedildi.

TAM 26 GOL ATTI

15 Ocak 1994 doğumlu Sinan Gümüş, 2014-2015 sezonunun başında Stuttgart’ın alt yapısından Galatasaray’a transfer edilmiş ve o sezonu U21 takımı ile geçirmişti. U21 liginde 2014-2015 sezonunda 26 gol atarak gol krallığı elde eden Sinan, ayak seslerini hissettirmişti.

YOLLAMADILAR

Bu sezona A takım ile başlayan genç oyuncu, birçok kulüp tarafından kiralanmak istense de ne Hamza Hamzaoğlu tarafından ne de Mustafa Denizli tarafından gönderilmedi ve gelecek için önemli bir değer olduğunu gösterdi. Şanssız bir sakatlık dönemi yaşasa da Beşiktaş maçıyla hızlı bir giriş yaptı ve sezonun son maçında Kayseri’ye attığı 3 golle isminden söz ettirdi. (sabah)

Cevap ver