Galatasaray’ın hocası Riekerink ve yardımcısı Ayhan Akman, Kayseri maçında oyundan alınan ve hakkında tartışmalar yaşanan kaptan Selçuk İnan için, “Onu bu tartışmalara yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink ve yardımcılığını yapan Ayhan Akman, içini yakın çevrelerine döktü.

Cimbom’un, Kayserispor ile 1-1 berabere kaldığı maçta Selçuk İnan’ın oyundan alınması hafta boyu yaşanacak tartışmalara zemin hazırladı.

Daha sonra Galatasaray yönetimi Selçuk ile görüştü. Yıldız futbolcu, yaşadıklarını Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu ile paylaştı. Şimdi de, Riekerink ve Akman, polemiklere nokta koydu…

“TAKIMIN EN ÖNEMLİ PARÇALARINDAN”

Dost sohbetlerinde kendilerine yöneltilen Selçuk İnan ile ilgili sorulara teknik direktör Riekerink ve Akman şu yanıtı verdi:

Selçuk İnan, Galatasaray takımının en önemli parçalarından biri. Bizim olduğumuz yerde arkadan iş çevirme olmaz.

Bizim Galatasaray teknik heyeti olarak görevimiz en iyi 11’i sahaya sürmektir.

Zaten böyle yapmazsak, kendimize de Galatasaray’a da ihanet ederiz. Biz Selçuk İnan’ı bu tartışmalara yedirmeyiz. O, Galatasaray’da önemli başarılara imza atmış bir kaptandır.

TOLGA İLE BİRLİKTE GÖREV ALACAK

Öte yandan bugünkü Rizespor maçında G.Saray orta sahasında kimin oynayacağı merak edilirken bu soru da yanıt buldu.

Galatasaray teknik heyeti tercih hakkını Selçuk İnan’dan yana kullandı. Rizespor maçında orta sahada Tolga Ciğerci-Selçuk ikilisi görev yapacak. De Jong ise yine Kayserispor karşılaşmasında olduğu gibi 90 dakikaya kulübede başlayacak.

Hürriyet

Cevap ver