SPORCOPE DETAY HABER – Galatasaray’da yeni teknik direktörün kim olacağı sarı kırmızılı taraftarların en büyük merak konusu. Bugüne kadar ismi geçen 4 isim, taraftarları heyecanlandırırken 4 teknik direktörün 3’ünden sarı kırmızılı takım taraftarlarına kötü haber geldi.

Favre ve Garcia reddetti

Mustafa Denizli dönemi öncesinden bu yana ismi sık sık Galatasaray ile anılan Lucien Favre’nin menajeri Jose Noguera, geçtiğimiz günlerde yaptığı net açıklamalarla sarı kırmızılı takıma kapıları kapattı. Almanya basınına konuşan Noguera, “Lucien Favre’nin Galatasaray’ın başına geçmesi mümkün değil. Yurt dışından iki takım ile görüşüyoruz ve bu iki takımdan biriyle anlaşmamız çok yakın gözüküyor.” ifadelerini kullanarak iddialara son noktayı koymuştu.

Galatasaray’da teknik direktörlük için ismi geçen bir başka isim Rudi Garcia’nın da sarı kırmızılı takımın teklifini reddettiği ortaya çıktı. Fransız L’Equipe gazetesinde yer alan habere göre, Fransız teknik adamın Galatasaray, Montpellier ve Çin kulüplerinden gelen teknik direktörlük teklifini reddettiği ve son olarak AS Roma’yı çalıştıran Fransız teknik adamın Avrupa’nın üst düzey takımlarından birini çalıştırmak istediği ifade edilmişti.

Sampaoli Lazio ile anlaştı

Galatasaray’a son kötü haber ise Arjantinli teknik adam Jorge Sampaoli’den geldi. Geçmiş dönemde Galatasaray ve Marsilya gibi tutkulu takımları çalıştırmak isterim açıklamasıyla Galatasaraylı taraftarları heyecanlandıran ve Londra’da Galatasaraylı yöneticiler ile bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edilen Sampaoli’nin İtalya Serie A takımlarından Lazio ile anlaştığı iddia edildi.

İtalya basınında son dakika olarak verilen gelişmeye göre, Jorge Sampaoli, Lazio Başkanı Claudio Lotito, Sportif direktör Igli Tare, Genel Sekreter Armando Calveri ve FIFA menajeri Federico Pastorello’nun katıldığı transfer zirvesinden olumlu karar çıktı.

Lazio’nun 56 yaşındaki çalıştırıcıya 2 yıllık sözleşme ve yıllık 2 milyon euro maaş önerdiği iddia edilirken, tarafların diğer mali şartları görüşmek için yeniden bir araya geleceği belirtildi.

Tek aday Marcelo Bielsa

Jorge Sampaoli’nin Lazio ile anlaşması halinde Galatasaray için alternatif olarak geriye bir tek bir başka Arjantinli teknik adam Marcelo Bielsea kalıyor. Sarı kırmızılı takım, son olarak Fransa Ligue 1 takımlarından Marsilya’yı çalıştıran Marcelo Bielsa için elini çabuk tutmaması halinde Arjantinli teknik adamı da elinden kaçırabilir. Zira İngiltere basınında yer alan iddialara göre, Premier League takımlarından Swansea City’nin Marcelo Bielsa’yı takımın başına getirmek için yoğun çaba harcadığı belirtiliyor.

Cevap ver