İki sezon daha sözleşmesi bulunan Wesley Sneijder’in satılması halinde taraftar tepkisinden çekinen yönetim, 7 milyon 500 bin Euro’luk serbest kalma maddesini ortaya koymak istiyor. Çin ve ABD’den gelen teklifler bu hafta menajeri ile masaya yatırılacak.

Galatasaray’da transfer dönemindeki sessizlik sürerken teknik direktörün de henüz belli olmaması nedeniyle taraftar da sabırsızlanıyor. Ancak sarı-kırmızılı taraftarların en büyük sorunu ise Wesley Sneijder’in satılacağı iddiaları. Sosyal medya üzerinden tepkisini gösteren sarı-kırmızılı taraftarlar, Hollandalı oyuncunun satılması durumunda ‘boykot’ tehdidinde bulunurken Sneijder’in durumu da Euro 2016 sonrasında netleşecek.

Yeni gelecek teknik direktör ile konuşmadan bir hamle yapmak istemeyen G.Saray yönetimi bir yandan da mali darboğazdan Hollandalı’yı satarak kurtulmak istiyor. Geçen sezon G.Saray ile yeni kontrat imzalayan ve sözleşmesini 2017-18 sonuna kadar uzatan Sneijder’e Çin Ligi’nin yanı sıra ABD’den de astronomik teklifler geliyor. Yıllık 3 milyon 200 bin Euro kazanan yıldız oyuncu, G.Saray’dan 1 milyon 300 bin Euro da imza parası aldı.

Yönetim ise mali düzeni sağlamak adına para eden herkesi bir bir gönderirken Wesley Sneijder’e de teklifler gelmesi ağızları sulandırdı. 7 milyon 500 bin Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan Hollandalı’nın yıllık maliyetinin de 5 milyon Euro’yu bulması sebebiyle yönetim ayrılığa sıcak bakarken bunu taraftarın tepkisini çekmeden başarmak istiyorlar.

GUIDO ALBERS KULÜP ARIYOR!

Oyuncunun menajeri Guido Albers ise yakın bir zamanda İstanbul’a gelerek yönetim ile masaya oturacak. Başta başkan Dursun Özbek olmak üzere yönetimin bu konu hakkındaki düşüncelerini öğrenmek isteyen Albers kendisine gelen teklifleri de iletecek. Yönetimin Sneijder’in satılmasına sıcak bakması halinde Sneijder’e hemen durumu aktarmak isteyen Albers, şimdiden hazırlıklarını ise oyuncusu ayrılacakmış gibi yapıyor…

(Vatan)

Cevap ver