Galatasaray’da büyük gün

0

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kongrede Florya ve Riva hakkındaki projelere dair sunum gerçekleştirecek. Üyelerin söz alıp görüşlerini aktarması sonrası kritik oylamaya geçilecek.

GALATASARAY Kulübü’nde mali darboğazdan çıkabilmek adına planlanan Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi projesinin geleceği, bugün saat 10.00’da başlayacak olan olağanüstü genel kurulda karara bağlanacak. Sarı kırmızılıların kritik olağanüstü genel kurulu, Maslak’ta bulunan UNIQ İstanbul Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, söz konusu projelere dair bir sunum yapacak. Tanıtımın ardından üyeler söz alacak.

Yönetim ile muhalefet arasında çekişmeye yol açan projelerle ilgili yapılacak konuşmaların çetin geçmesi bekleniyor.

ÖZBEK SUNUM GERÇEKLEŞTİRECEK

GENEL kurul üyelerinin sözlerinin bitmesi sonrası UNIQ İstanbul Gösteri Merkezi’nde kritik dakikalar başlayacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) iştiraklerinden Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’yla ön protokolü yapılan Riva ve Florya projelerinin hayata geçirilebilmesi için üyelerden onay istenecek.

Kulübün yılda 40 milyon dolar faiz ödediğine dikkat çeken sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, projelerin hayati bir öneme sahip olduğuna dikkat çekiyor.

PROJE ONAYININ ÖNEMİ NEDİR?

500 MİLYON DOLAR GELİR

GALATASARAY Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yakın geçmişte yaptığı açıklamalarda projelerin önemini kullandığı şu ifadelerle anlatmıştı: “Bu iki projeden uzun vadede yaklaşık 500 milyon dolar hasılat paylaşımı şeklinde bir gelir bekliyorum. Bu paranın yüzde 100’ü banka borçlarından kurtulmak için kullanılacak. Sayın genel kurul tarihi bir karar verecek.”(Hürriyet)

Cevap ver